'Gazze İçin Ben de Varım'

Geçtiğimiz günlerde İsrail'i protesto yürüyüşleri ve Gazzeliler için dua programı düzenleyerek İsrail zulmünün durmasını talep eden ve Elazığ'da faaliyet gösteren STK'lar, bu kez de '7'den 77'ye Gazze İçin Ben de Varım' imza seferberliği başlattı

'Gazze İçin Ben de Varım'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz günlerde İsrail’in Filistin’e orantısız  güç kullanarak başta çocuklar olmak üzere masum insanları öldürmelerine yönelik protestolar yapıp dua programları gerçekleştiren Elazığlı STK’lar, Gazzelilerin yanında olduklarını göstermek adına imza kampanyası düzenlediler.

AKINCILAR ÖNCÜLÜĞÜNDE İMZA KAMPANYASI

Elazığ Akıncılar Derneği-73 Selamet Akıncıları ile Elazığ’da görev yapan STK’lar tarafından “7’den 77’ye Gazze için Ben de Varım” imza seferberliği başlatıldı.

15 Temmuz Meydanında başlatılan ve bir hafta sürecek imza kampanyasına STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

'Gazze İçin Ben de Varım'

TANRIVERDİ:  “GAZZE’DE EMSALİ GÖRÜLMEMİŞ BİR ZÜLÜM YAŞANIYOR”

On yıllardır işgal ve baskı altında var olma mücadelesi veren Filistin, 41 günden beri  tarifi imkânsız bir zulüm altında yaşadığını ifade eden 73 Akıncılar Kuşağı Başkanı Ahmet Tanrıverdi, İsrail’in hastaneleri, okulları, ibadethaneleri, cami, kilise ayırt ekmeksizin hatta hasta, ölü taşıyan ambulanslara varıncaya kadar, mülteci kamplarını hedef almak suretiyle bütün dünyanın gözleri önünde savaş suçu işlediğini dile getirdi.

İsrail yönetiminin Gazzeli çocuklara, kadınlara ve sivillere karşı insanlık tarihinin en kalleş saldırılarını düzenlediğini ifade eden Tanrıverdi, insanım diyen hiç kimsenin, Gazze'de yaşananları onaylayıp mazur ve meşru göremeyeceğini dile getirdi.

“HER KESİMDEN FİLİSTİN’E DESTEK ”

Farklı siyasi görüşlere sahip olsalar da milletimizin ezici çoğunluğunun Gazze meselesinde vicdanlı, onurlu ve dirayetli bir duruş sergilediğini ifade eden Tanrıverdi, bu zulme sessiz kalmama adına,  Türkiye’deki STK’lar, siyasi partiler,   yöneticilerimiz ilk günden beri Gazze'deki katliamı dünyaya duyurma, Filistin davasının sesi olma gayretinde olduklarını dile getirdi.

 

'Gazze İçin Ben de Varım'

“GAZZE İÇİN ELAZIĞ DUYARLILIĞI”

 73 kuşağı Akıncıları, Elazığ Akıncılar Derneği ve Elazığ’daki duyarlı tüm STK’lar olarak “7’den 77’ye Gazze için ben de varım” imza seferberliği ile gönlümüzün, yüreğimiz ve cihat şuurumuzun Filistin’de olduğunu göstermek adına bir imza kampanyası başlattıklarını dile getiren Tanrıverdi, “Bu kampanya ile dünyaya haykırıyoruz ki Filistin yalnız değildir, Gazze sahipsiz değildir. Yine haykırıyoruz ki nasıl ki kurtuluş savaşına Pakistan’dan, Afganistan’dan ve birçok İslam diyarlarından bizlere yardım ve destek geldiyse bizler de bugün maddi ve manevi varlığımızla Filistin’in yanındayız.” dedi.

'Gazze İçin Ben de Varım'

“HER İMZA, YÜREĞİMİZİN GAZZE’DE ATTIĞININ ŞEHADETİDİR”

Atacağımız her imzanın, o bölgeye gidemesek de buna bugün itibarıyla imkân bulamasak da kalbimizin, yüreğimizin ve aklımızın Gazze’de olduğunun göstergesi ve şehadeti olduğunu dile getiren Tanrıverdi; “Filistinli kardeşlerimiz bilsin ki Elazığlı kardeşleri, kendilerinin yanında olmak adına, onlara destek olmak adına yanlarında olmak istiyor, onlarla omuz omuza mücadele etmek ve zafere ulaşmak istiyor.

'Gazze İçin Ben de Varım'

Yüce Rabbimiz şahit olsun ki gönlümüz de ruhumuz da aklımız da vicdanımız da Gazze’dedir, Filistin’dedir.Bir hafta devam edecek bu standımızda atılan her bir imza,  bizler için manevi bir onur ve şeref madalyasıdır.Ben Elazığlı kardeşlerimizin her birinin Filistin’e destek amaçlı bu seferberliğe katılacaklarına inanıyorum” dedi.

Her yaştan Elazığlıların büyük ilgi gösterdiği Filistin’e destek amaçlı imza kampanyası 24 Kasım Cuma gününe kadar 15 Temmuz meydanında devam edecek.