Fırat Üniversitesi'ne Turkcell ve ASELSAN'dan Destek

Elazığ Fırat Üniversitesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Milli Teknoloji Hamlesi'ne yön verecek gençlerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan, dijital öğrenme platformu olan Sektör Kampüste Programı'nın paydaşı oldu.

Fırat Üniversitesi'ne  Turkcell ve ASELSAN'dan Destek

Sektör Kampüste Programı çalışanları ile üniversiteli gençleri bir araya getirerek, üniversite öğrencilerinin güncel bilgileri profesyonel ellerden öğrenme imkanı sağlandı. Aynı zamanda üniversite-sanayi işbirliklerini daha verimli hala getirmeyi hedefliyor.

Program kapsamında, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz yarıyılında Fırat Üniversitesi’nde Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği ile Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği bölümlerinde sektörün öncüleri tarafından dersler verilecek.

Fırat Üniversitesi'ne  Turkcell ve ASELSAN'dan Destek

Turkcell tarafından Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği bölümü öğrencilerine Bilgi Ağları, Architecht tarafından Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği bölümü öğrencilerine Makine Öğrenimi ve Uygulamaları dersi, ASELSAN tarafından da Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği bölümü öğrencilerine NFT, DAO ve Dijital Varlıklar dersleri verilecek.

Fırat Üniversitesi'ne  Turkcell ve ASELSAN'dan Destek

Konuyla ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş: “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın öncülüğünde hayata geçirilen Sektör Kampüste Programı kapsamında ilgili sektörlerin öncü firmaları tarafından bölümlerimizde çeşitli dersler verilecek. Böylelikle öğrencilerimiz firmalarla doğrudan iletişim kurma fırsatına sahip olacak ve staj ile kariyer gelişimine çok ciddi katkılar sağlayacaktır. İlk etapta 2 farklı fakültemizde 3 ders sektör temsilcileri tarafından verilecektir. Amacımız gelecek süreçte sektör temsilcilerini daha fazla dersle öğrencilerimizle buluşturmak olacaktır. Bu vesileyle projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.