Afad Elazığ Haberleri

Afad Elazığ Haberleri

164 Konutun Hak Sahipleri Belli Oldu

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü tarafından Maden ve Kovancılar İlçelerinde, Akçakiraz, Yurtbaşı, Yazıkonak Beldelerinde ve Şeyhhacı köyünde yer seçimi yapılan ve hak sahibi olan vatandaşlar için yapılan kura çekiminin sonuçları açıklandı.

Ara Ara Etkili Olan Yağmur, İl AFAD Merkezinden Takip Ediliyor

Elazığ Valisi Ömer Toraman başkanlığında, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla AFAD İl Afet Merkezi'nde, Elazığ'da aralıklı olarak etkisini sürdüren yağışlar takip ediliyor.

AFAD Elazığlılara ‘Hayati Uyarı’ Bildirimi Gönderdi

Ülke genelinde meydana gelen meteorolojik hava olayları ve felaketler öncesinde, AFAD tarafından Türkiye genelinde olağanüstü acil durum uyarısı yapıldı.

Kuraları Çekilen Konutların Hak Sahiplerinin İsim Listesi Açıklandı

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü, kuraları çekilen konutların isim listesini açıkladı.

Elazığ AFAD'dan konut teslim duyurusu

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü yapımı tamamlanan birçok konutun teslim edileceğini duyurdu.

Elazığ'da Mahsur Kalan 48 Personeli Ekipler Kurtardı

Maden ilçesinde maden sahasında sondaj çalışması yapan 48 personel kar nedeniyle mahsur kaldı. Mahsur kalan işçileri ekipler kurtardı.

Beyaz Bereket

Uzun süreden beri kuraklık yaşayan ilimizde yoğun kar yağışı, başta çiftçilerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı memnun etti. Şehir içi ve köy yollarında karla mücadele çalışmaları etkin bir şekilde devam ederken, aralıksız devam eden yağış, özellikle yüksek eğimli yollarda trafik kazalarına sebep oldu.

Anahtar Teslim Tarihleri Belli Oldu

Bahçekapı köyünden hak sahibi olan ailelerin anahtar teslim tarihleri belli oldu.

Kurası Çekilen 478 Konut ve İşyerinin İsim Listesi Açıklandı

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü merkez, ilçe, kırsal alan ve kentsel dönüşüm alanlarında tamamlanan ve kuraları çekilen 478 konutun hak sahiplerinin isim listesini açıkladı.

Elazığ’da köy konutlarının yapımı sürüyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası köylerde çelik konstrüksiyon evlerin yapımı sürüyor.

Yemişlik 2. Etap TOKİ Konutlarının Anahtar Teslim Tarihi Belli Oldu

Elazığ’da Yemişlik’te yapılan TOKİ konutlarının anahtar teslim tarihleri AFAD Elazığ İl Müdürlüğü tarafından açıklandı.

Palu ve Kovancılar'daki 526 konutun kurası çekilecek

Palu Merkez Mahalleler, Kovancılar merkez mahalleler ve bağlı köylerinden hak sahibi olanlar için kura çekimi yapılacak.

Zafran Konutlarının Anahtar Teslimi Başlıyor

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü Zafranda yapımı tamamlan konutların anahtarlarının 20.09.2021 – 04.11.2021 tarihleri arasında teslim edileceğini duyurdu.

AFAD, Eski AFAD!

Kamu kurumlarının vatandaşların sorunlarını çözmede ne kadar duyarsız olduklarını sıklıkla ifade ediyoruz. Bu tespiti bugünkü manşetimizde konuk ettiğimiz Ak Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ da dile getirerek bürokratik hantallığa dikkate çekti.

Elazığ Depreminin Merkez Üssünde Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Elazığ'da geçtiğimiz yıl ocak ayında meydana gelen 6.8'lik depremin merkez üssü olan Sivrice ilçesinde, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinesinde, 32 gönüllünün katılımı ile enkaz arama ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Süreç de Yönetilemiyor

24 Ocak 2020 tarihinde yaşayan deprem ve bunun hemen üzerine gelen küresel koronavirüs salgını sonrasında oluşan sorunların altında kaldığımız görüşü şehirde hâkim.

TOKİ’nin yerinde olsak…

24 Ocak depremi ve sonrasında yaşanan süreçte en önemli rolü birinci derecede TOKİ; ikinci derecede ise AFAD üstlendi.

Bahçekapı Köyünde yapımı tamamlanan 'köy konutları'nın teslimi başladı

Elazığ’da depremin ardından yapımına başlanan ve biten çelik konstrüksiyonlu köy konutlarının teslimi sürüyor.

AFAD, DSİ’Yİ Örnek Alsın…

İlimizin sorunlarına yönelik değişik kesimler ve muhtarlardan gelen açıklamalara ilgili kurumlardan cevaplar geliyor. Ancak gelen cevaplar “cevap” olmanın ötesinde çok memnun edici değil.

Yemişlik 1. Etap Konut teslim tarihleri belli oldu!

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü Yemişlik bölgesinde yapımı tamamlanan ve kurası çekilen konutların teslim tarihlerini açıkladı.

AFAD Müdürü Pıhtılı: Karakoçan’da iki konut yıkıldı

AFAD Elazığ İl Müdürü Osman Pıhtılı Bingöl’in Kiğı ilçesinde meydana gelen depremin ardından yaptığı açıklamada Karakoçan’da iki konutun yıkıldığını açıkladı.

Elazığ'da toprak altında kalan 2 işçi kurtarıldı

 Elazığ’da kanalizasyon çalışmaları sırasında toprak altında kalan 2 işçi, ekiplerin yaptığı çalışma ile kurtarılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Hak Sahipliği Ek Müracaat Sonuçları Açıklandı

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü hak sahipliği ek müracaat sonuçlarını açıkladı.

Becayiş için süre belli oldu

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü Becayiş için belirlenen süreyi açıkladı.

Kurumların Konuşmama İnadı

24 Ocak depreminde orta hasarlı olan ancak ve 27 aralık artçı depreminden sonra yeniden incelenerek orta hasardan ağır hasara çevrilen 499 bina için nasıl bir işlem yapılacağına dair açıklama yapılmadığı gibi bina sahiplerinin ‘hak sahipliği’ imkânından faydalanıp faydalanmayacağı konusunda da bilgi verilmiyor

Elazığ depreminin ardından devlet desteği 7 milyara ulaştı

Elazığ’da meydana gelen 6.8'lik depremin yıl dönümüne günler kalırken, şu ana kadar depremzedelere 1 milyar lirası ayni ve nakdi yardım olmak üzere konutlar ve faizsiz kredilerle 7 milyar liralık destek sağlandığı bildirildi.

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü 781 adet Bizmişen TOKİ Konutunun ne zaman teslim edileceğini açıkladı

Kura çekimi tamamlanan Bizmişen TOKİ konutlarının hak sahiplerine teslim edileceği tarih belli oldu.

Konteyner kentlerdeki sorunlar dinlendi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, AFAD Elazığ Müdürü Osman Pıhtılı ve AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, Kırklar ve Doğukent mahallelerinde bulunan konteyner kentteki vatandaşlarımızı ziyaret ederek talep ve sorunlarını dinlediler.

AFAD-SEN Genel Başkanı Çelik'in Elazığ ziyareti 

AFAD-SEN Genel Başkanı Ayhan Çelik ve sendika yöneticileri AFAD Elazığ İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.  

AFAD ELAZIĞ LOJİSTİK MERKEZİ’NDEN 30 KONTEYNER KİĞI’YA GÖNDERİLDİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yazılı basın açıklaması yaparak, Bingöl’ün Kiğı ile Malatya’nın Hekimhan ilçelerinde meydana gelen depremlerin