Eski Vekil Efsaneleri

31 Mart seçimleri öncesi Elazığ Belediye başkanlığı için bazı eski milletvekillerinin isimleri de kulislerde geziyor.

Eski Vekil Efsaneleri

Bunda kendilerinin bir payı ve katkısı var mıdır bilemiyoruz ama bu isimleri duyan her bir Elazığlının suratının biraz ekşidiğine bizzat şahit oluyoruz.

Elazığ’da iki ya da üç dönem milletvekilliği yapmasına ve iyisiyle kötüsüyle siyasette jübile yapmış olarak görülen isimlerin, yeniden bir kurtarıcı edasıyla Belediye başkanlığını düşünmelerini geçtik, bunun hayalini kurmaları bile büyük bir hata olur.

Rakip partilerin böylesi bir ihtimal üzerinden plan ve kurgu yapmalarına sebep olacak ve belki de belediyeyi kaybettirecek bir adaylık düşüncesi, umarız ki İzzetpaşa Cami civarı çay ocakları sakinlerinin tahminleri ve günlük hasbihâl malzemesinden öteye gitmeyen şehir efsanesidir.

Eski vekillerin aday adaylık müracaatı yapmaları bile Ak Parti’nin ciddi ve güçlü adaylarına haksızlık olduğu gibi parti için de büyük kayıp olur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Mayıs seçimlerindeki “değişim” merkezli oluşturduğu  aday listelerini görüp de hala hayal kurulması biraz siyasi öngörüsüzlük olmuyor mu? Oysa bizim tanıdığımız ve bildiğimiz eski milletvekilleri siyasette oldukça deneyimli olduğu kadar Erdoğan’ı yakından tanıyan ve reflekslerini çok iyi bilen isimler olduğu için böyle bir adım atma konusunda umarız bu isimler üç değil on üç kez düşünürler ve ona göre karar verirler.