Erimli'ye TOKİ Müjdesi

Elazığ'ın Arıcak ilçesine TOKİ'den müjde geldi. Dar gelirli vatandaşları uygun fiyatlarla konut sahibi yapılacak proje için artık gün sayılıyor.

Erimli'ye TOKİ Müjdesi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ’ın Arıcak ilçesi ve Erimli beldesinde inşa edilecek TOKİ projelerinin detayları belli oldu. Yapılacak projeler kapsamında vatandaşlar uygun ödeme imkanlarıyla güvenli konutlara kavuşmuş olacak. Bu kapsamda Arıcak’da 140 adet konut ve 1 adet 3 dükkanlı ticaret merkezi inşa edileceği, Erimli’de ise 24 adet konut ve 1 adet büfenin inşa edilerek hak sahiplerine teslim edileceği öğrenildi.

BAŞKAN YILMAZ: “BÜYÜK MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Erimli Belediye Başkanı Cihan Yılmaz: “2020 ve 2023 yıllarında hem ülkemiz hem de ilimiz büyük deprem felaketleri ile baş başa kaldı. Asrın felaketi bizlere gösterdi ki güvenli konutlar bu ülkedeki en büyük ihtiyaç. Bizler de belde sakinlerimizin bu ihtiyacını gidermek amacıyla büyük bir mücadele verdik. Çok şükür bu mücadelemiz başarıyla taçlandı. Beldemizde yapılacak 24 adet konut  ve 1 adet büfe projesinin ihalesini gerçekleştirdik. İnşallah kısa bir süre içerisinde yapımlarına başlayacak ve hak sahiplerimizi güvenli ve uygun konutlarına kavuşturmuş olacağız” dedi.