Erdoğan: Elazığ Bir Kez Daha Tarih Yazacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Elazığ'da  düzenlediği mitinge katılarak, 21 yılda Elazığ'a 137 milyarı aşkın yatırım yaptıklarını, Pertek köprüsü proje ihalesinin yapıldığını ve  çalışmaya başlanıldığını ifade etti. 

Erdoğan: Elazığ Bir Kez Daha Tarih Yazacak

Haber: Hasret Kantarcıoğlu - Feyza Nur Dikici/ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde hak sahibi olan 2 bin 255 depremzede için 9 Şubat’ta düzenlenen kura çekimi için Elazığ’a geleceği açıklanırken; yoğun programı nedeniyle ziyareti ertelenmişti.

Ertelenen programının ardından Yerel seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’a geldi. Cumhuriyet Meydanın da vatandaşlara seslenen Erdoğan,Elazığ’ın her zaman AK Parti’ye destek verdiğini ifade etti. 

Erdoğan: Elazığ Bir Kez Daha Tarih Yazacak

ŞERİFOĞULLARI:“ELAZIĞ, ÇOK ÖZEL VE MÜSTESNA GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞIYOR”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Elazığ’da ağırlamaktan onur ve gurur duyduğunu ifade ederek; “Bugün Elazığ’ımız çok özel ve müstesna günlerinden birini yaşıyor. Bugün milli birlik ve beraberliğin vefanın sembolü aziz şehir Elazığ olarak gücünü milletten alan büyük Türkiye’nin güçlü lideri memleket sevdalısı Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırlıyoruz. Bugün Türkiye’de belediyeciliğin kitabını yazan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Elazığ’a olan sevdasıyla her daim yüreklerimize dokunan ve bugün bir kez daha teşrifleriyle bizleri onurlandıran Recep Tayyip Erdoğan’ı şehrimizden ağırlamaktan onur ve gurur duyuyoruz. Bugün 24 Ocak depreminin yaşanmasının ardından ilimize gelen zor günümüzde iyi günümüzde yanımızda olan her daim  güç aldığımız liderimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bugün bu meydanda büyük mutluluk ve heyecanla cumhurbaşkanımızı bağrına basan hemşehrilerimiz sağ olun var olun. AK Parti belediyeciliği demek milletin derdiyle hemhal olmak demektir, insanı merkeze almak demektir. Bizler 2019’dan bugüne cumhurbaşkanımızdan aldığımız feyz ışığında hizmet etme gayesi içerisinde olduk. Şehrimizi çok kıymetli eserlerle buluşturduk bu şehrin her derdini kendi derdimiz bildik. Her karışına sevdalı olduğumuz bu şehre olan hizmeti kendimize şiar edindik. Bizleri yeniden bu aziz şehre hizmetkar olmak ile onurlandıran cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. 31 Martta merkez ve tüm ilçelerimizde millete hizmet davası olan ak parti belediyeciliğini zafere taşıyarak bu kutlu zafere cumhurbaşkanımıza hediye edeceğiz” dedi.

Erdoğan: Elazığ Bir Kez Daha Tarih Yazacak

YILDIRIM: “RECEP TAYYİP ERDOĞAN BELEDİYECİLİĞİ DÜNYADA NAM SALMIŞ DURUMDA”

Mitingde konuşan AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ise: “Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği dünyada nam salmış durumda. Muhalefet belediyeleri ile bizim belediyelerimizin arasındaki fark geceyle gündüz gibidir. Bizde seçmenini sadece seçimden seçime hatırlayan belediye başkanı olmaz. Bu anlayışla uygun adımlarımızla 31 Mart seçimlerinde bütün bölgelerde üstünlüğü sağlamak umudundayız. Bizler biliyoruz ki bizim sicil amirimiz siz ve milletimizdir bize notu verecek olan da milletimizdir. Aziz şehrimize teşriflerinden dolayı cumhurbaşkanımız ve misafirlerimize şükranlarımı arz ediyorum. Mitingimize katılan vatandaşlarımız İyi ki varsınız Allah sizi var etsin 31 Mart akşamı bu zaferi kutlamak için sizleri rabbime emanet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Erdoğan: Elazığ Bir Kez Daha Tarih Yazacak

ERDOĞAN:“ GAKGOŞLARA SELAM VE SEVGİLERİMİ GÖNDERİYORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen buluşmada yaptığı açıklamada,“ "Harput’un başından gün eksik olmaz, vatana vermeye can eksik olmaz. Gakgoş yiğittir cömerttir öyle bilinir, Gakgoşun adından şan eksik olmaz. Elazığ insanıyla toprağıyla iklimiyle adıyla sanıyla aziz olan Elâzığ’a  bugün bir kez daha selamlıyorum. Buradan sizlerin vasıtasıyla tüm Gakgoşlara selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Gönüllerimizi buluşturan rabbimize sonsuz hamd ediyorum. Bugün Elazığ yine bir başka bambaşka, sordum meydanda ne kadar Gakgoş var? 65 bin kişi var dediler. Şimdi soruyorum 65 bin Gakgoşun olduğu yerde Elazığ seçimlerini kim kazanır? Gakgoşlar kazanır.”dedi. 

Erdoğan: Elazığ Bir Kez Daha Tarih Yazacak

ERDOĞAN PANKARTLARI TEK TEK OKUDU

Konuşmasına bir süre ara veren Erdoğan, kaldırılan pankartları tek tek okudu. Cumhurbaşkanı Erdoğan okuduğu pankartlardakiş sloganlara "Nereden buldunuz bunları" diyerek sempatik bir tepki verdi. Özellikle "Karizma desen var, icraat desen var tepkisi" büyük bir bir beğeni alırken Erdoğan ise bu slogana "Görüyorsunuz işte karşınızdayım. Karizma desen var, icraat desen var." ifadesiyle yanıt verdi. Dikkat çeken bir diğer pankart ise "Herkese bizden orcik, Özgür'e yok" oldu.

Erdoğan: Elazığ Bir Kez Daha Tarih Yazacak

GAKGOŞLAR BİR KEZ DAHA BU KARDEŞİNİN YANINDA YER ALDI

31 Mart akşamı AK Parti sandıkları patlatarak geliyor mu? Buna hazır mıyız? diyen Erdoğan,“Durmak yok, durmak yok durmak yok, size can feda. Elazığ’a son olarak 1 Nisan’da gelmiştim bu ziyarette hem deprem konutlarının temelini atmış hem de önceki konutların kurasını çekmiştik. Akşamına da depremzede kardeşlerimizle iftar açmıştık. Yine bir ramazan öncesindeyiz. 6 Şubat ve diğer depremlerde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle yad ediyorum. Yaklaşık 11 ay sonra bir kez daha Elazığ’da bulunmanın bahtiyarlığı içindeyim. Gakgoşlara şükran borcumuzu ödemek isteriz. Elazığ Mayıs seçimlerinde milletvekilliğine yüzde 56 oy oranıyla Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise şahsıma 67.2 oranında destek verdi. Türkiye ortalamasının çok üzerinde oy oranıyla Gakgoşlar bir kez daha bu kardeşinin yanında yer aldı. Bu kardeşinize ve ittifaka sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Desteğiniz teveccühünüz için rabbim sizlerden razı olsun. Aziz şehrin gençleri hazır ve kararlı. Gakgoşlar sevdi mi tam sever."dedi.

Erdoğan: Elazığ Bir Kez Daha Tarih Yazacak

ERDOĞAN:“ELAZIĞ’IN TARİH YAZACAĞINA İNANIYORUM” 

"31 Martta bir kez daha sizlerin desteğine ihtiyacımız var,  Gakkoşlardan aynı güçlü duruşu 31 Martta da bekliyoruz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,“ Elazığ,  31 Martta yine tarih yazacağına ben yürekten inanıyorum. Bu meydan bana  Elazığ’ın bana gümbür gümbür geleceğini söylüyor. Seçim gününe kadar ana kademe, kadın kolları, gençler kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Elazığ ile birlikte Türkiye haritasının tamamını cumhur ittifakının renkleriyle boyamaya var mıyız?  Rabbim yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Gakkoşlar bizimle yürüdüğü müddetçe evelallah kimse bizim önümüzü kesemez. Elazığ bizden desteğini esirgemediği sürece kimse Türkiye’nin bileği bükemez, bükemiyorlardı.”dedi.  

Erdoğan: Elazığ Bir Kez Daha Tarih Yazacak

ELAZIĞ, TERÖRLE MÜCADELEDE EN ÇOK ŞEHİT VEREN İLLERİMİZ ARASINDA YER ALIYOR

Sizden aldığımız güçle saklandıkları mağaraları dar ediyoruz dar. Bu milletin evlatlarına asla ihanet edilmez, edilemez. Sınırlarımız dışında ne kadar terörist varsa tepelerine biniyoruz. Uzun yıllar terörle anılan yerlerde hamdolsun artık huzur ve güven hakim. Bir dönem teröristlerin cirit attığı dağlarda bugün ülkemizin farklı köşelerinden turistler korkusuzca geziyor. Girilemez denilen ne kadar yer varsa hepsine girdik, temizledik. 7 gün 24 saat operasyonlarımız devam ediyor artık terörle mücadeleyi sınırlarımızın ötesine taşıdık. Birilerinin bölücü örgüte Suriye de bir teröristan kurdurma hayali vardı, gerçekleştirdiğimiz hareketlere bu planları yırtıp attık. Iraktaki operasyonlarımızda hedeflerimiz doğrultusunda başarıyla ilerliyor orada da güzel sonuçlar alacağız. Batılı efendilerine güvenip te topraklarımıza göz dikenlerden hesabını soruyoruz. Elazığ, terörle mücadele en çok şehit veren illerimiz arasında yer alıyor. Elazığlı vatan evlatları canları ve kanları pahasına yıllarca kahramanca mücadele etti. rabbim hepsinden razı olsun ruhlarını şad eylesin. Türkiye üzerinde ameliyat yapılmasına müsaade etmediler. Elazığlı yiğitlere ve emanetlerine olan minnet borcumuzu terörü sonsuza kadar bitirerek ödeyeceğiz.”dedi. 

Erdoğan: Elazığ Bir Kez Daha Tarih Yazacak

"PALU'DAN FARKLI BİR SES BEKLİYORUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Palu! 31 Mart akşamı ben Palu’dan farklı bir ses bekliyorum ne demek istediğimi anladınız değil mi? Ekonomide, savunma sanayide ihracatta istihdamda, üretimde hamd olsun sürekli yeni başarılara imza atıyoruz. Ekonomimiz 6 Şubat’ta Elazığ’ı da etkileyen depremlere, bölgemizdeki çalışmalara rağmen %4.5 büyüdü, bakınız büyüyoruz. İhracatımız düzenli bir şekilde artmaya, cari açığımız iyileşmeye devam ediyor.Çalışanlar ve emekliler başta olmak üzere yaşanan sıkıntıları biliyor,görüyoruz. Bütçe imkanlarını zorlayarak emeklilerimizin yükünü hafifletecek adımları attık atıyoruz. Sene başında her emeklimize 5’er bin lira ikramiye yatırdık. Emeklilerimizin maaşlarını aynı seviyeye getirdik. %49.5 zam almış oldular, en düşük emekli maaşını 10 bin liraya çıkardık. İlk kez bizim yaptığımız emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde de %50 artışa gittik. Buna kullandığımız ilave kaynak 300 milyar lirayı buldu. Bütçe imkânı genişledikçe inşallah çok daha fazlasını yapacağız. Sırf oy uğruna milletimize yalan söyleyemeyiz. Şimdiye kadar hep dürüst olduk.”dedi. 

Erdoğan: Elazığ Bir Kez Daha Tarih Yazacak

ELAZIĞ’A 137 MİLYARI AŞKIN YATIRIM YAPTIK 

Eser ve hizmet siyaseti anlayışıyla son 21 yılda Elazığ’a 137 milyarı aşkın yatırım yaptıklarını ifade eden Erdoğan,“ Eğitimde 3243 yeni derslik inşa ettik.  6667 kişi kapasiteli yurt binaları, 18400 kapasiteli  Atatürk stadyumu ile 44 spor tesisi ve uluslararası ipek yolunu kurduk. Elazığlı ihtiyaç sahibi kardeşlerimize 6 milyar lira kaynak aktardık.1038 yataklı Fethi Sekin Şehir Hastanesiyle birlikte 9 hastaneden oluşan 45 tesisisin yapımını tamamladık. Şimdide Fırat Üniversitesi’ne 800 yataklı bir hastane yapmak için çalışmalara başladık. 150 yataklı Palu devlet hastanesi başta olmak zere 4 tesisimizin yapımı sürüyor. TOKİ vasıtasıyla 33796 konutu tamamlayıp hak sahiplerine telsim ettik. 5615 konutun yapımına devam ediyoruz. Depremlerin yol açtığı yıkımların 3575 adet Ahırlı köy evi olmak üzere 30112 konutun yapımına başladık 25399 bitirdik şubat ayı içerisinde. 2255 konutun kurasını çektik, depremzede kardeşlerimize teslim ettik. 4713 konutu yıl sonuna kadar bitirmeyi düşünüyoruz. Kentsel dönüşümde 22 bin 512 bağımsız bölümün dönüşümünü gerçekleştirdik ayrıca söz verdiğimiz 7 millet bahçesinden 6’sını tamamladık.”dedi. 

Erdoğan: Elazığ Bir Kez Daha Tarih Yazacak

PERTEK KÖPRÜSÜ PROJE İHALESİNİ YAPTIK, ÇALIŞMAYA BAŞLADIK

Erdoğan son olarak,“Elazığ’da toplam 51 adet köprü inşa ettik. Pertek köprüsü proje ihalesini yaptık, çalışmaya başladık. Elazığ, Bingöl ve Elazığ Harput yolları devam diyor. Palu, Genç, Muş Demiryolunu yeniledik. Malatya-Elazığ ve Elazığ- Diyarbakır hızlı tren projelerimizin etüt çalışmalarına devam ediyoruz. Havalimanımızı büyüttük. Elâzığ’da 16 baraj, 14 sulama tesisi, 53 taşkın koruma tesisi, 8 hidroelektrik santrali kazandırdık. Kuzova sulama projesinin bir kısmını tamamladık,Uluova projemiz devam ediyor. Elazığlı çiftçilerimize 128 milyar tarımsal destek verdik. Organize Sanayi Bölgesi, Teknopark ve 2 ARGE kurduk. Elazığ’daki iş verenlere 2 milyar tutarında prim teşviki verdik. Enerjide, Akçakiraz, Baskil, Karakoçan, Palu, Sarıcan ve Sivrice doğalgaz arzını sağladık.”dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından belediye başkan adaylarını tek tek sahneye çağırarak tanıttı.