Emekliye İkramiyenin Tarihi Ve Miktarı Belli Oldu

Milyonlarca emekliye güzel haber verildi. Aktarılan son habere göre milyonlarca kişiye sadece bir seferlik olmak üzere ikramiye verileceği konuşuluyor. Hükümet yüzde 25 zam verdiği emeklilerin gönlünü almak için harekete geçti.

Emekliye İkramiyenin Tarihi Ve Miktarı Belli Oldu

Aktarılan son habere göre hükümet temmuz zammından memnun olmayan emekliler için harekete geçti. Emeklilerin gönlünü almak için de Cumhuriyet Bayramı sebebi ile Cumhuriyet ikramiyesinin verilmesi gündemde olacak. Konuya ilişkin hem Çalışma hem de Güvenlik Bakanlığı’nın çalışmalara başladığı ifade edildi.

İKRAMİYE NE KADAR OLACAK?
En düşük memur maaşı temmuz ayında 22 bin TL’ye çıkmıştı. Ancak emekliler refah payı ile birlikte sadece yüzde 25 zam almış, kök aylığı 7 bin 500 TL’nin altında olanlara bu zam yansıtılmamıştı bile. Bu duruma tepki gösteren emekliler için Cumhuriyet ikramiyesi adı altında yeni bir adım atılacak. Emeklilere tek seferlik olmak üzere Cumhuriyet’in 100. Yılı sebebi ile ikramiye verileceği konuşuluyor. Bayram ikramiyeleri dışında verilecek olan üçüncü ikramiye için konuşulan ve anlaşılan rakamın 5 bin TL olduğu iddia edildi.

İkramiyenin Cumhuriyet Bayramı'nda emeklilere ödenmesi ve duyurunun ise ekim ayı içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor. 

Emekliye ikramiyenin tarihi ve miktarı belli oldu: Emekliler için düğmeye basıldı

HÜKÜMET HAREKETE GEÇTİ
Emekliler için yapılan üçüncü ikramiye çalışmaları için Prof. Dr. Abdulkadir Develi, önemli açıklamalarda bulundu. Toplam da 15 milyon emekliye verilecek bu ödemenin getirecek bütçe yükünün de konuşulması gerektiğini söyleyen Develi, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Bu gerçekten kendi başına oldukça önemli bir nokta. Bu süreç içerisinde enflasyon karşısında durum da ortada. Böyle bir ikramiye konuşuluyor. Bunu yerinde buluyorum. Toplamda 15 milyon emekli var. Bunun bütçeye getireceği yükü de bir taraftan konuşmak gerek. Tüm bunlara rağmen şu anda enflasyon karşısında geliri azalan kesim var. Bunların desteklenmesi lazım. İlave ikramiyeler enflasyona karşı korunmada rahatlık sağlayabilir" dedi.