Elazığlılar Ramazan Ayı Bitmeden Başvurun! 2 Bin 900 TL Sizi Bekliyor!

Aile ve sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ya da geliri olmayan ailelere Ramazan ayında destek paketi sunacağını duyurdu. Ramazan yardımından yararlanmak isteyenler, Aile Destek paketi detayları için başvurabilirler.

Elazığlılar Ramazan Ayı Bitmeden Başvurun! 2 Bin 900 TL Sizi Bekliyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Aile Destek Paketi yardımı ödemeleri, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere nefes aldırmaya devam ediyor. Ramazan ayında yapılan ödemelerle, PTT aracılığıyla başvurular alınmaya başlandı. Başvuru için T.C. kimlik kartı yeterli olup, bazı şartların taşınması gerekiyor. Özellikle, hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekmekte. Bu yardım paketi kapsamında, uygun bulunan ailelere 2 bin 900 TL ödeme yapılacak.

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ İÇİN BAŞVURULAR NEREYE YAPILIYOR?

Aile Destek Paketi yardımı ödemeleri hız kesmeden devam ediyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik sunulan bu ödemeler, 15 Mart ile 31 Mart tarihleri arasında hesaplara yatırılacak. Ramazan ayı içerisinde yapılan ödemeler, ihtiyaç sahibi ailelerin yaşam kalitesini artırırken, destekten yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, T.C. kimlik kartları ve şifreleriyle e-devlet sistemine giriş yaparak ya da T.C. kimlik kartlarıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na bizzat başvurarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Başvuru onayı alan kişilere, muhtaçlık durumlarına göre 850 TL ila 1250 TL arasında ödeme yapılması planlanmaktadır.