Elazığlılar Bu Sezon Doyacak

Sezon açıldı tezgahlar doldu taştı. Geçtiğimiz günlerde Denizlerde av yasağı sona erdi. Tutulan balıklar tezgahlarda yerini almaya başladı.

Elazığlılar Bu Sezon Doyacak

Elazığ’da bulunan Kapalı Çarşı balıkçıların tezgahları şenlendi. Tezgahlarda yer alan balık fiyatları ne durumda. Vatandaşlar en çok hangi balığı tercih ediyor?

Elazığlılar Bu Sezon Doyacak

"BALIK ÇEŞİTLİLİĞİ OLDUKÇA FAZLA"

Yarım asırdır balıkçılık yapan Aydın Taşkın: “ 50 yıla yakındır kapalı Çarşı’da balıkçılık yapıyorum. Fiyatlandırma konusunda normal seyirde ilerliyor. Yasağın bitmesiyle deniz balıkçılığı başladı, balık çeşitliliği oldukça fazla.

Elazığlılar Bu Sezon Doyacak Fiyatlar tezgaha bakıldığında fazla görünüyor ama ekonomik şartlar doğrultsun da ben normal olduğunu düşünüyorum. Geçen yıllardaki fiyatlara göre yüzde yüz bir artış söz konusu. Kış aylarına nazaran satışlar biraz durgun. Balık sezonu daha çok kışın daha bereketli oluyor.” Şeklinde konuştu.

Elazığlılar Bu Sezon Doyacak

“KIRMIZI ETE NAZARAN DAHA UYGUN”

Uzun yıllardır balıkçılık yapan Nihat Baştaş: “ yaklaşık 43 yıldır Kapalı Çarşı esnafıyım. Geçen yıl bu zamanlara göre satışlarımız daha iyi. Şuan tezgahlarımızda yer alan en uygun balık çeşidi Sazandır kilogram fiyatı 50 lira olarak satışta. Vatandaşlarımızı her ne kadar pahalı gelse de kırmızı ete nazaran daha uygun.

Elazığlılar Bu Sezon Doyacak İnsan sağlığı içinde biliyorsunuz balık oldukça faydalıdır. Kırmızı eti alamayan vatandaşlarımız gelip balık alabilirler ki genelde de vatandaşı ekonomik yönden balıktan yana oluyor.

Elazığlılar Bu Sezon DoyacakHava sıcaklığından dolayı kış ayalarındaki gibi çok fazla çeşit yok. Örnek verecek olursak Barbun, Çinekop ve Kalkan gibi balıkları getiremiyoruz. Vatandaşların alabileceği balık çeşitlerini getirmeye özen gösteriyoruz. İnşallah balık fiyatları da çeşitlilik arttıkça azalır vatandaşlarımızda mutlu olur.” İfadelerine yer verdi.

Elazığlılar Bu Sezon Doyacak

GÜNCEL BALIK FİYATLARI

SAZAN (KG): 60 TL

ÇUPRA(KG): 200 TL

PALAMUT(KG): 150 TL

KARADENİZ  HAMSİ(KG): 80 TL

LEVREK(KG): 200 TL

İTHAL PALAMUT(KG): 90 TL