Elazığlı Tanman, Protesto İçin İstanbul'dan Ankara'ya Yürüdü

Koronavirüs pandemisi döneminde içeriği bilinmeyen aşıların uygulanmasına karşı çalışmalarıyla tüm Türkiye'de ses getiren Elazığlı hemşehrimiz Ahmet Tanman, bu kez İklim Kanunu teklifini protesto amacıyla İstanbul'dan Ankara'ya kadar yürüyerek tepkisini dile getirdi.

Elazığlı Tanman, Protesto İçin İstanbul'dan Ankara'ya Yürüdü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Paris Anlaşması'nın devamı olarak Ekim ayında Meclis gündemine gelmesi beklenen İklim Kanunu teklifine karşı çıkan Elazığlı hemşehrimiz Ahmet Tanman ve Yusuf Ayaz isimli vatandaşlar İstanbul'dan Ankara'ya yürüdü. 

MECLİS ÖNÜNDE PROTESTO

İstanbul’da başlayan ve 12 günün sonunda Ankara’da tamamlanan yürüyüşün ardından Ahmet Tanman, İlk Meclis önünde bir basın açıklaması yaparak İklim Yasası’na tepki gösterdi. Tanman, yasanın özgürlükleri kısıtlayacağını, üretim ve tüketim maddelerine kotalar, vergiler ve ticaret, sanayi, tarım, hayvancılık faaliyetlerine yasaklamalar ve sınırlamalar getireceğini bunu kabul etmediklerini söyledi.

Elazığlı Tanman, Protesto İçin Ankara'dan İstanbul'a Yürüdü

“REDDEDİLSİN”

Tanman tepkisini şu ifadelerle tamamladı: Küresel sözcüler ‘yapay et', ‘seyahat insan hakkı değil' diyerek doğal kaynaklarımızı ve gıdamızı bozmak, 15 dakikalık akıllı şehirler ile tüm hak ve özgürlüklerimize müdahaleyi amaçladıkları bilinmektedir. Meclis'te bu düzenlemenin reddedilmesi için gelecek nesiller adına vicdani sorumluluğumuz olarak görüyoruz.”

DAHA ÖNCEDE AŞI VE PCR TESTLERİNİ PROTESTO ETMİŞTİ

Elazığlı hemşehrimiz Tanman, koronavirüs pandemisi döneminde de Ankara’da bulunduğu sırada ulaşımda PCR testi zorunluğu kararını protesto etmek amacıyla yine Ankara’dan İstanbul’a kadar yürümüş özellikle koronvirüs aşısına karşı yaptığı çalışmalarla Türkiye’de ses getirmişti.