Elazığlı İsim MHK'da Yer Aldı

Elazığlı İsim MHK'da Yer Aldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) olağan genel kurulunda başkanlığa Av. Muaz Ergezen’in geçen hafta seçilmesinin ardından, Elazığ basketbolunun duayen isimlerinden Suat Kurtlu’da Merkez Hakem Kurulunda ( MHK) yer aldı.
21 yıl Uluslararası Klasman TS Basketbol hakemliği yaparak ülkemizi başarıyla temsil eden ve dünyanın bir çok noktasında çeşitli final maçlarını yöneten, Dr. Selçuk Kaçın’ın hakemliği bırakmasının ardından MHK Başkanı olarak görev yapacak olması spor camiasında takdirle karşılanırken, yeni yönetim de Elazığ Basketboluna sayısız klasman hakemi yetiştiren  Suat Kurtlu da yer alacak.
Suat Kurtlu özellikle geçtiğimiz yıllarda Klasman Basketbol Hakemleri olarak sahaya çıkan Mesut Dağhan ve Engin Akarsu gibi başarılı isimlerin yanı sıra Elazığ’ın TS Basketbolunda Süper Ligdeki ilk ve tek Hakemi olan Kayahan Topal’ın yetişmesinde büyük pay sahibi olduğu biliniyor.
TS Basketbol Hakemliğinde 2021-2022 sezonunda Elazığ Bölgesinden 2 isim sahaya çıkacak. Genç isim Merve Nur Özcan bu sezon B klasman hakemi olarak ilk kez görev almaya başlarken, tecrübeli A klasman hakemi Kayahan Topal da Süper Ligde sahaya çıkıyor.  TS Basketbol Merkez Hakem Kurulunda Elazığlı Suat Kurtlu’nun yanı sıra şu isimler yer alıyor.
TS BASKETBOL MERKEZ HAKEM KURULU
1- Dr. SELÇUK KAÇIN (BAŞKAN)
2- EYÜP SABRİ ÇİÇEK (ÜYE)
3- SONER YAŞAK (ÜYE)
4- ALTAN CANDAN (ÜYE)
5-ERHAN GARDAŞ (ÜYE)
6-ERDEM ALKOÇAK (ÜYE)

Bakmadan Geçme