Elazığlı İş Adamı Veysi Akın Koloğlu Hayatını Kaybetti

Elazığ'ın tanınmış ailelerinden olan Kolin Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Veysi Akın Koloğlu hayatını kaybetti. Merhum Koloğlu Cumartesi Günü Ankara'da Ahmet Hamdi Akseki Caminde öğle namazına müteakip son yolculuğuna uğurlanacak.

Elazığlı İş Adamı Veysi Akın Koloğlu Hayatını Kaybetti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

81 yaşında hayatını kaybeden Veysi Akın Koloğlu için 9 Aralık cumartesi günü Ankara'da Ahmet Hamdi Akseki Camisi’nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılınacak. Merhum Koloğlu, kılınan cenaze namazının ardından Ankara Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecek.

KOLOĞLU AİLESİ KİMDİR?

Koloğlu ailesinin 1976'da kurulan ilk şirketi Kolsan'ı 1977'de Kolin İnşaat izlerken, Elazığ'da başlayan yolculukları Türkiye'nin her köşesine ve ardından da sınırlar ötesine ulaştı. Kolin İnşaat’ın temelleri, Koloğlu Ailesi’nin mühendis bireyleri tarafından 1977 yılında Elazığ’da kuruldu. Kolin inşaat bir aile şirketi firmanın sahipleri arasında; Naci Koloğlu Yönetim Kurulu Başkanıdır. Diğer üyeleri arasında ise Yönetim Kurulu Üyesi Celal Koloğlu, Genel Koordinatör M. Kemal Koloğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Veysi Akın Koloğlu bulunmaktadır. Kolin İnşaat, Çanakkale’den Trabzon’a Gümüşhane’den, Şanlıurfa’ya, Artvin’den İzmir’e kadar Türkiye’nin bir çok yerinde birçok karayolu ve demiryolu, metro, liman, konut projeleri, endüstriyel tesisler ve baraj projeleri gerçekleştiriyor.