Elazığlı Balıkçılar 'Vira Bismillah' Dedi

Elazığ'da Su Ürünleri Av Yasağının kalkmasıyla birlikte balıkçılar, 'Vira Bismillah' dedi. Yasağın sona ermesiyle birlikte balıkçılar avlanmak için tekneleriyle suya açıldı.

Elazığlı Balıkçılar 'Vira Bismillah' Dedi

Avlanma sezonunun açılışına, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Hacı Paşa TUĞYAN, teknik personel ve balıkçılar katıldı.

Törende konuşan Şube Müdürü TUĞYAN;“İlimiz sınırları içerisinde yer alan Keban, Karakaya, Özlüce, Kalecik, Beyhan, Kralkızı Baraj Gölleri ile Sivrice Hazar Gölü ve bunlarla bağlantılı tüm akarsularda 2021 Yılı Su Ürünleri Avlanma Yasağı 1 Temmuz 2021 tarihinde sona ermiş olup ‘vira bismillah’ diyerek avlanma sezonunu açmış bulunmaktayız.

2021 yılı su ürünleri av yasağı döneminde, Jandarma, Emniyet kolluk kuvvetleri ve İl Müdürlüğümüz bünyesindeki Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri koordineli bir şekilde 24 saat esaslı olarak su ürünleri av yasağı denetim ve kontrol görevleri gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde kaçak avcılık yapan 67 şahsa 132.000 TL idari para cezası uygulandı. Denetimler esnasında yaklaşık 600 kg canlı balık suya iade edilerek, takribi 15.375 metre ağ ele geçirildiğini” ifade etti.

TUĞYAN konuşmasının devamında; “İlimiz genelinde 146 adet avcılık ruhsatlı Balıkçı Gemisi ile yaklaşık 250 ticari ruhsata sahip balıkçı avcılık yapmakta aynı zamanda 1400 civarı amatör balıkçılı ile hobi amaçlı avcılık yapılmaktadır. Bu kapsamda tüm balıkçılarımıza 1 Temmuz itibari ile başlamış olan su ürünleri avlanma sezonunun hayırlı olmasını, kazasız, belasız, bol ve bereketli geçmesini diliyoruz. Sürdürülebilir bir avcılık için ticari ve amatör tüm balıkçılarımızın avcılık tebliğleri doğrultusunda kurallara uyarak avlanmaya davet ettiklerini” söyledi.

Balıkçılar da yeni sezonunun tüm balıkçılara hayırlı olmasını temenni ettiler.

Elazığlı Balıkçılar 'Vira Bismillah' Dedi