Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi Ön Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ Valisi Dr.Ömer Toraman, Elazığ Milletvekilleri Prof.Dr.Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, M.Rıdvan Nazırlı, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Fahrettin Göktaş, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu'nun katılımlarıyla Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Öncülüğünde gerçekleştirilen 'Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi' Ön Bilgilendirme Toplantısı gerçekleşti.

Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi Ön Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi ile, bu stratejik değere sahip tarımsal ürünlerimizin daha yüksek verimlilikle üretilmesini hedefliyoruz. Doğru tarım tekniklerinin kullanımıyla, verimliliği artırarak ürün rekoltesini yükseltmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda, modern endüstriyel tesislerin kurulmasıyla, ürünlerimizin ham haliyle, kurutulmuş haliyle, konserve olarak veya geleneksel yöntemlerle işlenerek daha geniş bir yelpazede sunulmasını planlıyoruz. Bu işlenmiş ürünler uluslararası kalite standartlarına uygun şekilde ambalajlanacak ve paketlenecek, böylece markalaşma süreçleri başlatılacak.

Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi Ön Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ’ımızın tarımsal kalkınması hedefleri için bugün Valimiz Sn.Dr.Ömer Toraman, Milletvekillerimiz Sn.Prof.Dr.Erol Keleş, Sn.Ejder

Açıkkapı, Sn.M.Rıdvan Nazırlı, Belediye Başkanımız Sn.Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörümüz Sn.Fahrettin Göktaş'ın Baskil Belediye Başkanımız Sn.İhsan Akmurat, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sn.Ali Şiş ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn.Abdulvahap Yoğunlu’nun katılımlarıyla 'Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi' Ön Bilgilendirme Toplantısını gerçekleştirdik.” İfadelerinde bulundu.