Elazığ'ın Tek Derdi Galibiyet Değil

Hafta sonu Kelkit Hürriyetspor – 3Gen Elazığspor karşılaşmasında yaşanan olaylarla ilgili şehirde ciddi bir birliktelik oluştu.

Elazığ'ın Tek Derdi Galibiyet Değil
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, STK’lar ve sosyal medyadan vatandaşlar, Kelkit maçı esnasında Elazığspor taraftarlarına yönelik terör örgütüyle bir gösteren  sloganlara yönelik açıklamalarda bulunurken, MHP Gümüşhane Milletvekili  Elazığ ile ilgili övgü dolu cümleler kurdu.

Buna rağmen Kelkit’teki  bazı STK’lar , yapılan yanlışı savunma gibi bir tavır belirlediler.

Kelkit Türk Eğitim Sen’in, resmi hesabından Kelkit Hürriyetspor’un avukatı tarafından kaleme alınan bir açıklamayı paylaşması tartışmayı daha farklı bir boyuta taşıdı:

Türk Eğitim Sen tarafından yapılan paylaşımda şu görüşlere yer verildi:

“Asılsız linç kampanyalarıyla kulübümüzün başarısını görmezden gelen, kendi başarısızlığını aklamaya çalışan ve bu yetmezmiş gibi resmi hesaplardan bunu tekrar dile getirerek yangına adeta körükle giden kişi/kişilerin takipçisi olduğumuzun bilinmesini isteriz”

Paylaşımda yeniden bir ağır tahrik varken Elazığspor taraftarlarını ve ilimiz yöneticilerini yangına körükle gitmekle itham etmek, Kamusen’e bağlı bir sendikaya hiç yakışmadı doğrusu. Her ne kadar Kelkit Türk Eğitim Sen’in resmi hesabından bu paylaşım daha sonra silinse de bu zihniyetin değiştiğini asla göstermez.

 Umarız bu yanlışlık ilimiz Türk Eğitim Sen Başkanı Fatih Murat Taşkın tarafından tekzip edilir ve gerekli kişilerin dikkati çekilir. 

Hak etmediğimiz ithamlara maruz kalmak, gereksiz yere coplanmanın ardından sözde başarısızlığımızı aklamaya çalışmakla suçlanmak hiç de şık olmadı Sayın Türk Eğitim Sen’ciler. 

Söz konusu vatan, memleket ve terör örgütleriyle mücadele olunca Elazığspor’un başarı ya da başarısızlık diye bir derdi olmayacağını Kelkit’teki milliyetçi kardeşlerimizin de bilmesi ve buna göre konuşması lazımdı. Ancak sırf aidiyet bilinciyle yanlışlarını sahiplenmek adına farklı yerlere savrulmaları kendileri adına da üzücü.

Ortada bir yanlışlık, haksızlık ve adaletsizlik varken, birileri memleketlerinin yanında değil haklının yanında olmalıydı. Bu duyarlılığı bekliyoruz.