Elazığ'ın Öğrencilerini Onlar Giydiriyor

Elazığ'da okul kıyafetleri satan işyerlerinde yoğunluk yaşanırken Formateks'ten Akın Gülaç Elazığ'daki bütün okulların üniformalarının üretimini yaptıklarını belirterek imalatını kendileri yaptıkları her türlü okul kıyafetini velilerin uygun fiyata satın alabileceğini kaydetti.

Elazığ'ın Öğrencilerini Onlar Giydiriyor

Okulların açılmasına kısa bir süre kala velileri okul kıyafeti alma telaşı sardı. Çocukları yeni bir okula kayıt yaptıracak olan veliler  okul kıyafetlerini almak için mağazaların yolunu tutarken  yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı yeni kıyafet almak yerine geçen  yıl giydiği kıyafetleri bu yıl da giymek zorunda kalan öğrencilerin bir hayli fazla olması gözlerden kaçmadı. 

MALİYET ÇOK ARTTI İMALATÇI OLDUĞUMUZ İÇİN FİYATLARA AZ YANSITTIK

Geçen yıla göre maliyetlerin %100 oranında artığına dikkat çeken  Gülaç “ Biz imalatçı firma olmamızdan dolayı bu avantajımızı kullandık. Geçen yıldan kalan kumaşlarımızda vardı. İnsanların ekonomik şartları ortada bunları da düşünerek fiyatlara % 50 zam yaptık. Gönül isterdi ki bunu da yapmayalım. İşletmemizin de giderleri var. Artan maliyetleri yansıtmak zorunda kaldık. Buna rağmen Elazığ’daki  vatandaşlarımızın en uygun okul kıyafetlerini bizden tedarik edeceğini tahmin ediyorum” dedi.

Elazığ'ın Öğrencilerini Onlar Giydiriyor

İSTEĞE GÖRE ÖZEL ÜRETİM YAPIYORUZ

İlçeler dahil neredeyse okulların tamamının üniforma ve kıyafetlerinin üretimlerini gerçekleştirdiklerini dile getiren Gülaç “ Sadece okulların  istediği değil velilerimizin isteği üzerine de üretim yapabiliyoruz. Bazı çocuklar yaşıtlarında göre daha  kilolu oluyor mesela onlara göre kıyafet olmuyor. İstedikleri takdirde ölçülerine göre  üretim yapabiliyoruz. Bu işi 20 yıldır aile mesleği olarak yapıyoruz. Amacımız işyerimizden içeri giren herkesin istediği ürün ve uygun fiyatla alıp çıkmasını sağlamak. Bu işi başardığımızı düşünüyorum.  Bizim işimiz bu  okul ve işyeri kıyafetleri üretmek. Yılın 12 ayı her zaman vatandaşımızın istediği ürüne ulaşmasını sağlıyoruz. Bir iki ay okul kıyafeti satıp işyerini kapatanlardan asla olmadık.

Elazığ'ın Öğrencilerini Onlar Giydiriyor

Bazı okul kıyafetlerinin fiyatları ise şöyle:

Lise öğrencisi için:  Kısa kol t-shirt 250, uzun kollu 280 lira kapşonlu 400 lira pantolonlar ise 200 lira ile 450 lira arasında değişiyor.

Ortaokul öğrencilerinin kıyafetlerinin tamamı 1100 lira ile 1300 lira arasında değişiyor.

İlkokul öğrencilerinin kıyafetleri ise; 850 -900 lira arasında satın alınabiliyor.