Elazığ İl Protokolünden Regaip Kandili Mesajları

Regaip Kandili dolayısıyla Elazığ il protokolü mesaj yayımladı. İşte il protokolünün mesajları.

Elazığ İl Protokolünden Regaip Kandili Mesajları

Elazığ İl Protokolünden Regaip Kandili Mesajları

ÖMER TORAMAN:  "AZİZ MİLLETİMİZİN VE İSLAM ALEMİNİN REGAİP KANDİLİ’Nİ VE ÜÇ AYLARINI TEBRİK EDİYORUM"

"Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, Ramazan Ayının da müjdecisi Regaip Kandili’ne kavuşmanın gönül huzurunu yaşıyoruz.

Regaip Kandili Allah'ın insanlığa lütuf ve inayetinin ihsan edildiği özel bir gecedir. Kalplerimizi sevgiyle dolduran, yardımlaşma duygularımızı artıran bu mübarek gecede ettiğimiz tüm duaları Rabbim kabul eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Elazığlı hemşehrilerim olmak üzere aziz milletimizin ve İslam aleminin Regaip Kandili’ni ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı can-ı gönülden diliyorum."

Elazığ İl Protokolünden Regaip Kandili Mesajları

MİLLETVEKİLİ GÜRSEL EROL: "TÜM İSLAM ALEMİNİN REGAİP KANDİLİ'Nİ KUTLUYORUM"

"Duaların kabul olduğu bu mübarek kandil gecesinde, Türkiye ve İslam coğrafyası için barış, huzur ve bereket temenni ediyorum. Başta güzel ülkemiz olmak üzere tüm İslam aleminin Regaip Kandili'ni kutluyorum"

Elazığ İl Protokolünden Regaip Kandili Mesajları

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI: "MÜBAREK REGAİP KANDİLİ'Nİ KUTLAR, BU KUTLU GECENİN, İNSANLIĞA VE TÜM İSLAM ALEMİNE HUZUR, BARIŞ VE HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDERİM"

"Regaip Kandili'nin insanları birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını artıran, insanoğlunun gönül dünyasının da aydınlanmasına vesile olan mübarek bir gece olduğuna dikkati çeken Başkan Şerifoğulları, "Üç Aylar'ın başlangıcı olan Regaip Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edildiği bu müstesna geceyi bir kez daha hep birlikte eda etmenin mutluluğunu yaşayacağız. Birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ve dayanışmaya daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu mübarek günlerde insani ve ahlaki meziyetlerin de yaygınlaşmasına çaba göstermeli, yaptığımız hatalardan dönmeyi bilerek bir an önce tövbe etmeliyiz. Bu düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin mübarek Regaip Kandili'ni kutlar, bu kutlu gecenin, insanlığa ve tüm İslam alemine huzur, barış ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim."

Elazığ İl Protokolünden Regaip Kandili Mesajları

REKTÖR FAHRETTİN GÖKTAŞ: "İSLÂM ÂLEMİNİN MÜBAREK ÜÇ AYLARINI VE REGAİB KANDİLİ’Nİ TEBRİK EDİYORUM"

“Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, Ramazan Ayının da müjdecisi olan bir Regaib Kandiline daha kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği üç aylar; manevi coşkunun yaşandığı, iç dünyamızı, kalbimizi onaracağımız ve hayatımızı yeniden gözden geçirmemize vesile olan rahmet, mağfiret ve merhamet mevsimidir. Bu mübarek gün ve geceler iyi değerlendirebildiğimiz, güzel amel ve davranışlarla içini doldurabildiğimiz, yanlışlarımızın farkına varıp doğruya, güzele, iyiye yönelebildiğimiz ölçüde, bizim için huzurlu, kazançlı ve bereketli zaman dilimlerine dönüşecektir.

Bu vesileyle; vatandaşlarımızın başta olmak üzere bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin tüm insanlığa yayılmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” 

Elazığ İl Protokolünden Regaip Kandili Mesajları

AK PARTİ ELAZIĞ İL BAŞKANI ŞERAFETTİN YILDIRIM: "TÜM İSLAM ALEMİNİN VE ELAZIĞLI HEMŞEHRİLERİMİZİN KANDİLİNİ EN İÇTEN DİLEKLERİMLE TEBRİK EDİYORUM"

"Mübarek gün ve gecelerin İslam dünyasının birleşmesine vesile olmasını temenni eden Başkan Yıldırım mesajında şu ifadelere yer verdi; "İslam dünyası olarak bizler için manevi değeri çok yüksek olan zaman dilimlerine girmiş bulunuyoruz. Bunlardan en önemlilerinden birisi hiç şüphesiz Regaib Kandili'dir. Hadis ve fıkıh literatüründe “bol sevap ve mükafat, faziletli amel” anlamlarında kullanılan Regaib kelimesini anlamına uygun şekilde yaşamalı, bu özel gecede Rabbimizden af ve mağfiret dilemeliyiz. Bu duygularla tüm İslam Aleminin ve Elazığlı hemşehrilerimizin kandilini en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu gecede yapılacak duaların kabul olmasını yüce Allah'tan diliyorum."

Elazığ İl Protokolünden Regaip Kandili Mesajları

MHP ELAZIĞ İL BAŞKANI YUNUS BAL: "TÜM İSLAM ÂLEMİNİN REGAİP KANDİLİ’Nİ VE ÜÇ AYLARINI TEBRİK EDİYORUM"

Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, Ramazan Ayının da müjdecisi olan bir Regaip Kandili’ne daha kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.
 
Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli fırsat olan bu mübarek günde ve üç aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde yararlanmalıyız.

Yüreklerimizi kin ve nefret duygularından arındırmak, dostluklarımıza daha da önem vermek için bu mübarek ayları ve geceleri büyük bir fırsat olarak görmeliyiz.
 
Feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yapılan duaların, dileklerin kabul edildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan mübarek ayları fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, elimizi ve gönlümüzü herkese açmalı, insani meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Bu mübarek gecenin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket, sağlık ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan diliyor, Elazığlı hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Regaip Kandili’ni ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı can-ı gönülden diliyorum.