Elazığ İl Protokolünden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Elazığ il protokolü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajları yayımladı.

Elazığ İl Protokolünden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

İşte o mesajlar:

Elazığ İl Protokolünden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

ELAZIĞ VALİSİ ÖMER TORAMAN

"Tarihte eşine az rastlanılan bir Millî Mücadele ile kazanılan bağımsızlığımızın taçlandırıldığı Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen tarih boyunca esarete boyun eğmeyen aziz milletimiz vatan topraklarına ve bağımsızlığımıza göz diken işgalcilere karşı kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle birlikte verdiği şanlı mücadele ile Kurtuluş Savaşı’nı benzersiz bir zaferle neticelendirmiş, tüm mazlum milletlere örnek olmuştur.

Bu aziz millet bugün geçmişinden aldığı güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürümüş, hainlerin üzerimizdeki kirli oyunlarını daima bertaraf etmiştir.

Hiç şüphe yok ki, istiklal ve istikbalimizin sembolü Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, bugün de aynı ruh ve kararlılığa sahiptir.

Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını veren kahramanlarımızı hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. 2023 yılında kutlayacağımız Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru hızlı ve emin adımlarla ilerlerken Cumhuriyetimizi bugün bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak adına bıkmadan ve yorulmadan büyük bir azimle çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum."

Elazığ İl Protokolünden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ ZÜLFÜ DEMİRBAĞ

"Şanlı tarihimizin altın halkalarından biri olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum…

Cumhuriyet’imizin ilanının 99’uncu senesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını minnetle ve rahmetle anıyorum. Bizlere bu vatanı canları pahasına emanet eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize minnetlerimi sunuyorum.

Büyük Milletimizin, 19 Mayıs 1919’dan 29 Ekim 1923’e kadarki süre içinde verdiği bağımsızlık ve istikbal mücadelesi, bağımsızlığımıza hiçbir zaman zincir vurulamayacağının en büyük göstergesidir.

Cumhuriyet, fikren, zihnen ve vicdanen, milli irade ve egemenliği şart koşarken, eşitliğin, özgürlüğün ve kardeşliğin garantisi ve teminatı olmuştur.

Dün olduğu gibi bugün de şanlı Milletimizin, ırk, din, dil farkı gözetmeksizin bütün dünyaya karşı sergilediği birlik ve beraberlik, şanlı Bayrağımızın altında, Cumhuriyet ışığında tek vücut olmaya devam etmesi, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere en büyük yanıttır. 

Birliğimizi, düzenimizi bozmak isteyenlere tarihte olduğu gibi bugün de izin vermeyen, Millet olma şuurundan asla vazgeçmeyen necip Milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını ve var olacağını göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle yeniden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; bütün Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum."

Elazığ İl Protokolünden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI

“Milletimizin birlik, beraberlik içerisinde inanç ve azmin ışığındaki varlık mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı'nın ardından kazanılan eşsiz zafer, Cumhuriyetle taçlandırılmıştır.

Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümüne ulaşmış olmanın onur ve gururuyla ecdadımızın mirasına tüm gücümüzle sahip çıkıyor, daha güçlü daha büyük bir Türkiye hedefiyle ilmek ilmek geleceğimizi inşa etmeye devam ediyoruz.

İstiklal ve istikbaline dört elle sarılmış olan bu aziz vatanın evlatları olarak değerlerimize yönelecek her türlü tehdide dün olduğu gibi bugün ve yarın da geçit vermeyeceğiz. Kanımızla canımızla vatan mührünü vurduğumuz bu topraklar ilelebet payidar kalacak; ilmin, bilimin ışığında daha güçlü yarınlara ulaşacaktır.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.”

Elazığ İl Protokolünden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ FAHRETTİN GÖKTAŞ

“Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 99. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Milleti, 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurulamayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını ilan etmiştir. Tarih boyunca azmi, cesareti ve destansı kahramanlıklarıyla her zorluğun üstesinden gelmesini bilen milletimiz, yaklaşık bir asır önce özgür iradesini, ülkesini ve mukaddesatını korumak için verdiği büyük mücadeleyle şanlı bir zafer kazanıp 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan etmiştir.

Çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyetimizin ilanı, insanımızın ufkunu genişletmiş; fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini sağlamıştır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK; “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz…” diyerek en büyük eseri olan Cumhuriyeti bizlere emanet etmiştir. Nitekim birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olan Cumhuriyet, Türk milletinin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bugün bizlere düşen en büyük sorumluluk ise uğruna Milli Mücadele verdiğimiz ve bizi biz yapan tüm değerlerimizi inancımıza, ecdadımıza ve aziz şehitlerimize vefanın bir gereği olarak var gücümüzle korumak ve en iyi şekilde geleceğe taşımaktır.

Milletimiz, büyük zorluklar neticesinde kazanılarak kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah içerisinde yarınlara ulaştırmak için el birliğiyle çalışmaya devam ederek geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürüyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu toprakları bize yurt kılıp vatan ve mukaddesat yolunda canını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyor, milletimizin “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı”nı en içten duygularımla kutluyorum.”

Elazığ İl Protokolünden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

AK PARTİ İL BAŞKANI ŞERAFETTİN YILDIRIM

"Zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşımızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. 1919’da çok zor şartlarda başlatılan Kurtuluş Savaşı, 1923’te yeni devletin kuruluşu ilan edilerek taçlandırıldı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, hem 2023 hedeflerimize ulaşmış, hem de birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize tüm kalbimle inanıyorum. İlanının 99'uncu yılında, Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını minnetle anıyor, canları pahasına bu vatanı bize emanet eden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum."

Elazığ İl Protokolünden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

MHP İL BAŞKANI SEMİH IŞIKVER

"Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin azim ve kararlılığı ile vücut bulmuş büyük bir eserdir. Bu eser, sahip olduğu vizyonla daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecan ve şevkle mücadele eden bir milletin bugünkü nesillere en değerli armağanıdır.

Vatan, bayrak ve mukaddesatı uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve her türlü zorluğa göğüs geren Milletimizin kahraman evlatları Malazgirt'ten Çanakkale'ye kadar tarihinin her döneminde asil ve kararlı duruşuyla insanlığa barış, huzur ve umut olmuştur.

Irk, din, dil, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının özgürlüğü ve eşitliği temeline dayanan Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü ve dayanışmamızı sağlayan, güçlü bir Türkiye ideali etrafında birleştiren ortak ve vazgeçilmez değerimizdir.

Dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve haysiyetine sahip olan necip milletimiz; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, geleceğini karartmaya teşebbüs edenlerin hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır. Zira İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 99 yıl önce olduğu gibi bugün de dipdiri yaşamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; canlarını bu vatan, millet ve devlet uğruna feda eden, sahip olduğumuz tüm değerleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün Şehit ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, değerli Elazığlı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum."

Elazığ İl Protokolünden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

YENİDEN REFAH PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI ÖMER ATEŞ

"Köklü bir devlet geleneği ve millet olma şuuruyla Cumhuriyet'in 99. yılını hep birlikte idrak ediyoruz.

Bu aziz millet, vatanı, imanı ve değerlerini koruma uğruna, kendisinden imkân ve silah bakımından çok daha güçlü ordular karşısında, göğsünü siper edip büyük kahramanlıklar göstererek kutlu zafereler imza atmaktan hiç bir zaman geri durmamıştır.

Tarihin her döneminde zulmün karşısında, mazlumun yanında olmuş, bağımsızlığına pranga vurmaya kalkan dâhilî ve haricî her türlü oluşumun-girişimin her daim karşısında durmuş, tarih boyunca bu uğurda sayısız destanlar yazmış bu aziz millet,  7'den 70'e ülkemizin selameti için malıyla ve canıyla her türlü fedakârlığı yapmaktan asla geri durmamıştır.

Kurtuluş Savaşında, ülkemize karşı birleşen emperyalist güçlerin karanlık emellerine fırsat vermeyen milletimiz,  bundan sonra da bunlara fırsat vermeyecek iman,  irade ve ferasete sahiptir.

Cumhuriyetimizin 99. yılı vesilesiyle milletimizin bu aziz duruşunu saygıyla selamlıyor, Kurtuluş Savaşı’mızda katkı sağlayan tüm vatan evlatlarını ve bu vatan için gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı'mızı tebrik ediyoruz"