Elazığ, Erzincan, Erzurum, Malatya, Tunceli, Bingöl Ve Muş Tek Tek Uyarıldı Evde Bile Hissedilecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Doğu Anadolu bölgesindeki illerimiz Elazığ, Erzincan, Erzurum, Malatya, Tunceli, Kars, Iğdır, Ardahan, Van, Bingöl, Hakkari, Bitlis, Ağrı ve Muş'a tek tek uyarı yapıldı.

Elazığ, Erzincan, Erzurum, Malatya, Tunceli, Bingöl Ve Muş Tek Tek Uyarıldı Evde Bile Hissedilecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye yeniden soğuk havaların etkisi altına giriyor. Bu kapsamda meteorolojik kaynaklardan da uyarılar gelmeye başladı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Doğu Anadolu bölgesindeki illerimiz Elazığ, Erzincan, Erzurum, Malatya, Tunceli, Kars, Iğdır, Ardahan, Van, Bingöl, Hakkari, Bitlis, Ağrı ve Muş'a tek tek uyarı yapıldı. Doğu Anadolu bölgesinde havaların soğumasının ardından vatandaşlar soğuk havaları evlerinde bile hissedecek. Bu nedenle sobalar daha fazla yanmak zorunda kalacak. 

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmeye göre, bölge genelinde hava çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçecek.

BUZLANMA VE DON OLAYLARINA DA DİKKAT 

Yağışların Erzurum, Ardahan ve çevrelerinde kar yağışlı, Erzincan, Bayburt ve çevrelerinde ise sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde geçeceği bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgar güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

ÇIĞ TEHLİKESİ DE DEVAM EDİYOR 

Bölgede yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.