Elazığ'da Yangın İle Mücadele Eğitimleri Sürüyor

Elazığ Orman İşletme Müdürlüğü Personeline Orman Yangınlarıyla Mücadele Eğitimi Verildi Elazığ Orman İşletme Müdürlüğünde 2024 yılı yangın sezonu öncesinde 'Orman Yangınlarıyla Mücadele' eğitimi yapıldı.

Elazığ'da Yangın İle Mücadele Eğitimleri Sürüyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Düzenlenen  eğitime Elazığ Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı tüm şefliklerdeki teknik elemanlar, orman muhafaza memurları ve yangın işçileri katıldı. Önce ilk yardım ve iş güvenliği konularında eğitim verildi.

Elazığ'da Yangın İle Mücadele Eğitimleri Sürüyor

Daha sonra Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Bozgan tarafından projeksiyonlu bilgisayar sunusu şeklinde gerçekleştirilen teorik eğitimde; orman yangını ve türleri, orman yangınlarının çıkış nedenleri, orman yangınlarına karşı alınabilecek önleyici tedbirler, orman yangınlarını söndürme metotları ve orman yangınlarında koruyucu malzeme kullanımı konuları ele alındı.

Öğleden sonraki bölümde ise arazözler tek tek kontrol edilerek araçta bulunması gereken malzemeler tespit edilip eksikler belirlendi. Son olarak; senaryo gereği çıkan yangına hortum serilip suyla müdahale edilmesi ve söndürülmesi ile ilgili Şube Müdürü Mehmet Bozgan tarafından yapılan değerlendirme ve yangınsız bir sezon temennisiyle eğitim tamamlandı.