Elazığ'da Öğretmenler Tepkili!

Elazığ'da geçtiğimiz aylarda promosyon ihalesi gerçekleştirilmesine ve geçen ay ödeme yapılacağının sözünün verilmesine rağmen öğretmenlere bugüne kadar halen daha promosyon ücretleri yatırılmadı.

Elazığ'da Öğretmenler Tepkili!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin maaş, ek ders, fazla mesai, ikramiye ve diğer özlük haklarının banka ile ödenmesi hususunda yapılan promosyonlu maaş ödeme protokolünün sona ermesiyle birlikte yeni banka promosyon ihalesi tüm eğitim sendikaları ile paydaş kurumların da sürece dahil olmasıyla birlikte geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilmişti. 

İl etapta 14.300 TL lira olarak açıklanan bedel, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan görüşmeler sonucunda Yapı Kredi Bankası tarafından 15.000 TL’ye yükseltilmişti ve ödemelerin Eylül ayının başında yapılacağı söylenmişti.

1 AY GEÇMESİNE RAĞMEN ÖDEMELER YAPILMADI

Ancak Hakimiyet haber merkezini arayan birçok öğretmen açıklanan sürenin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen ödemelerin banka tarafından yapılmadığını belirtti. Promosyon ödemelerinin en kısa sürede yapılması gerektiğini belirten öğretmenler Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de devreye girerek mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor.