Elazığ'da İlginç Olay: Cezaevini Basıp Mahkuma Kurşun Yağdırdılar

Elazığ'da 5 kişinin gece saatlerinde Açık Cezaevine tel örgüleri keserek girdiği ve bir mahkuma kurşun yağdırdıkları iddia edildi.

Elazığ'da İlginç Olay: Cezaevini Basıp Mahkuma Kurşun Yağdırdılar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ'daki açık cezaevinde yaşandığı iddia edilen olay gündeme bomba gibi düştü. Suç dosyaları kabarık 5 kişinin gece yarısı cezaevinin önüne geldikleri, içlerden birinin tel örgüyü keserek cezaevi bahçesine oradan da B-5 koğuşuna girdiği ve 30 ayrı suçtan kaydı bulunan bir mahkumu vurduğu öne sürüldü. Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında 5 şüphelinin yakalandığı öğrenilirken, cezaevindeki mahkumu geçmiş bir cinayetin intikamını almak için vurduklarını itiraf ettikleri aktarıldı.

TEL ÖRGÜLERİ KESİP CEZAEVİNE GİRDİLER

Gece saatlerinde cezaevinin önüne araçla gelen suç dosyaları epey kabarık 5 kişinin tel örgüleri kestikten sonra cezaevi bahçesine oradan koğuşlara kadar girdikleri ve 30'a yakın suç kaydı bulunan bir mahkumu kurşun yağmuruna tuttukları iddia edildi.

Elazığ'da İlginç Olay: Cezaevini Basıp Mahkuma Kurşun Yağdırdılar

KAMERALARDAN TESPİT EDİLEN 5 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'ün haberine göre B-5 koğuşunda gerçekleşen tabanca ile yaralama olayının ardından hemen soruşturma başlatıldığı öğrenilirken, cezaevinin güvenlik kameralarında yapılan incelemelerde şahısların kimliklerinin tespit edildiği ve kısa süre içinde 5 şüphelinin de yakalandığı aktarıldı.

İNTİKAM İÇİN KURŞUN YAĞDIRMIŞ

Cezaevindeki mahkumu vuran 15 suç kayıtlı 24 yaşındaki M.O’nun 23 Haziran 2024 tarihinde Elazığ Olgunlar Mahallesi'nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen ateşli silahla kasten öldürme olayının intikamını almak amacıyla eylemi gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.