Elazığ'da ilçeler ve beldeler dikkat! Tarih belli oldu!

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde AK Parti'de hazırlıklar tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara ve İzmir dahil 48 ilin adayını açıklayacağı AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşuyor.

Elazığ'da ilçeler ve beldeler dikkat! Tarih belli oldu!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Ticaret Odası Congresium'da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşuyor.

"ADAYLARIMIZI ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM"

AK Parti'nin Ankara ve İzmir dahil 48 ilde çıkaracağı adaylar merakla beklenirken, Erdoğan'ın kürsüden yaptığı konuşmada satır başları şu şekilde; "7 Ocak'ta İstanbul'da 26 büyükşehir ve il belediye başkan adayımızın isimlerini paylaştık. Bugün de büyükşehirlerimizin diğer kalanlarını açıklıyoruz. Adaylarımızı şimdiden tebrik ediyor, kendilerine seçim çalışmalarında ve daha sonrasında şehirlerimize verecekleri hizmetlerde başarılar diliyorum. Böylece Cumhur İttifakı'ndaki MHP adaylarını destekleyeceğimiz 7 vilayetimiz dışındaki tüm belediye başkan adaylarını ilan etmiş bulunuyoruz. İstanbul'dan başlayarak ilçe adaylarımızı da tanıtacağız. Bunu kısa sürede tamamlayacağız.

"30 OCAK'TA SEÇİM BEYANNAMEMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ"

Hedefimiz Cumhur İttifakı'nda olan şehirleri tekrar ezici bir oranla kazanmak ve muhalefetin elindeki şehirleri gerçek belediyecilikle tanıştırmaktır. Bunun için kendini şehirlerine adayacak belediye başkan adayları ile seçimlere hazırlanıyoruz. İnşallah 30 Ocak'ta da seçim beyannamemizi milletimizin takdirine sunacağız. Aday listelerinin en geç 20 Şubat'ta seçim kuruluna verilmesi gerekiyor. Niyetimiz 20 Şubat'a kalmadan adaylar konusundaki tüm hazırlıkları bitirerek seçim kampanyasına yoğunlaşmaktır.

İLÇE VE BELDELER CUMARTESİ

Öte yandan Aday Tanıtım Toplantısında konuşan Erdoğan, Ak Parti'nin ilçe ve beldelerdeki adaylarının 20 Ocak Cumartesi günü açıklanacağını söyledi.