Elazığ'da Hız İhlali Tespit Sistemi Uygulanmaya Başlandı

Elazığ Kömürhan Köprüsü ile Malatya Pütürge Kavşağı arasında 'Ortalama Hız İhlali Tespit Sistemi' uygulanmaya başlandı. Kurban Bayramı öncesi ve sonrası bu güzergahları kullanacak vatandaşlarımızı hız kontrollerini sağlamaları için bilgilendiriyoruz.

Elazığ'da Hız İhlali Tespit Sistemi Uygulanmaya Başlandı

Kurban bayramı öncesi Elazığ ve Malatya Karayolunda emniyet ekipleri tarafından tedbirler artırıldı.

Elazığ Kömürhan Köprüsü ile Malatya Pütürge Kavşağı arasına “Ortalama Hız İhlali Tespit Sistemi” kurularak denetimler başladı.

Malatya- Elazığ ve Malatya- Sivas karayollarında, PTS (Plaka Tanıma Sistemi)- EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) Projesi kapsamında 'Ortalama Hız İhlali Tespit Sistemi' kurularak denetimlere başlandığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden, belirtilen bölgelerde oluşturulan 'Hız Koridoru'nda başlatılan denetimlerle ilgili olarak şu açıklama yapıldı:
"Trafik akımının yoğun olduğu güzergâhlarda Ortalama Hız Koridorları oluşturularak can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla;

1- Malatya-Elazığ karayolu Pütürge Kavşağı ile Kömürhan Köprüsü arasında toplam 31.989 metre uzunluğundaki mesafe ile

2- Malatya-Sivas karayolu Dilek Kavşağı ile Yazıhan ilçe çıkışı arasında kalan 22.164 metre uzunluğundaki mesafe olmak üzere her iki güzergahta çift yönlü olacak şekilde “Ortalama Hız İhlali Tespit Sistemi” (Hız Koridoru) kurulmuştur. Bu bağlamda 02.07.2022 tarihi itibariyle araç cinsine göre bölünmüş yollardaki hız sınırı esasına göre denetimlere başlanmıştır.

Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması ile can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik denetimlerimiz aralıksız devam etmektedir."