Elazığ'da Gaziler Günü Kutlamaları Tamamlandı

Elazığ Valiliği ev sahipliğinde 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle akşam yemeği daveti düzenlendi.

Elazığ'da Gaziler Günü Kutlamaları Tamamlandı

Düzenlenen davete Elazığ Valisi Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ’da görev yapan üst düzey TSK mensupları, Elazığlı Gaziler ve aileleri, basın mensupları katıldı.

Davet bir dakikalık saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an tilaveti ve yemek duası okundu, Elazığ Valisi Ömer Toraman günün anlam ve önemine binaen konuşma yaptı.

Elazığ'da Gaziler Günü Kutlamaları Tamamlandı

“BİZİM MİLLETİMİZ TARİH BOYUNCA “ÖLÜRSEM ŞEHİT, KALIRSAM GAZİ” ANLAYIŞIYLA SEFERLERE ÇIKMIŞ, YURDU MÜDAFAA ETMİŞ AZİZ BİR MİLLETTİR”

Vali Toraman, “Kahraman Gazilerimiz ve aileleri, sizleri hürmetle selamlıyorum. Bu vesileyle sizlerle bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum. Malum bugün 19 Eylül ve Gazilerimiz için oldukça önemli bir gün. Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazi’ unvanı verilmesi vesilesiyle bütün Gazilerimizi anmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bizim milletimiz tarih boyunca “Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi” anlayışıyla seferlere çıkmış, yurdu müdafaa etmiş aziz bir millettir. Bizler de bu büyük milletin fertleri olarak her nesil bu anlayışı yeni nesil gençlerimize aktarıyoruz çok şükür. “ şeklinde konuştu.

Elazığ'da Gaziler Günü Kutlamaları Tamamlandı