Elazığ'da Esnaftan İlginç Kampanya!

Elazığ'da bozuk para bulamayan bir esnaf çözümü ilginç bir kampanya yapmakta buldu.

Elazığ'da Esnaftan İlginç Kampanya!

Sanayi mahallesinde unlu mamuller satışı yapan müşterilerine para üstü olarak vereceği madeni para bulmakta sıkıntı yaşayan bir esnaf çözümü ‘bozuk parayı getir poğaçayı götür’diyerek buldu.  Kısa süre önce aklına böyle bir fikir geldiğini söyleyen esnafımız “ Ekmek, poğaça ve simit fiyatlarımız 7 TL olunca sürekli bir bozuk para arayışına girdik. Daha önce tedavülde olan özellikle madeni 1 liraların ederinden daha fazla metal içeriği söylentisi var. Söylentinin ne kadar doğru ne kadar yalan olduğunu bilemem ama eski seri bozuk bir lira bulamadığımız gerçeği var” dedi

100 LİRA MADENİ PARAYI  GETİR 2 POĞAÇA GÖTÜR

Bir A4 kağıda yazıp ekmek dolabına yapıştırıp kampanyasını duyuran  esnaf “ 100 lira getirene 2 adet, 200 liraya 4 adet, 300 liraya 6 adet 400 liraya 8 adet ve 500 lira madeni para getirene 10 adet poğaça hediye ediyorum. Bir esnafımız 400 lira getirip 8 poğaçasını aldı. Sürekli müşterim olan bir ablamızın kampanyadan haberi yoktu.

Elazığ'da Bozuk Para Bulamayan Esnaftan İlginç Kampanya!

300 lira getirip alışveriş yapınca 6 poğaça poşete koyup verdim. Bu ne dedi benden anlatınca benim ihtiyacım yok almak istemese de bu senin hakkındır diyerek zorla verdim. Vatandaşlarımız elindeki bozuk paraları hem tüm yapmış olacak hem de ücretsi poğaçalar almış olacak. Elinde birikmiş bozuk parası olan herkesi bekliyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.