Elazığ Belediye Başkanlığı Koşusu'nda zafer Hasoğlum'un

Elazığ Hipodromu'nda yılın en önemli mücadelelerinden biri olan Elazığ Belediye Başkanlığı Koşusu'nu Hasoğlum isimli safkan kazandı

Elazığ Belediye Başkanlığı Koşusu'nda zafer Hasoğlum'un
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Hipodromu’nda yılın en önemli mücadelelerinden biri olan Elazığ Belediye Başkanlığı Koşusu’nu Hasoğlum isimli safkan kazandı. İlkbahar - Yaz yarış sezonunun ilk gününde düzenlenen koşu, 3+ yaşlı
safkan İngiliz atların katılımıyla 1600 metre kum pistte koşuldu.
Erkan Yıldırım’ın sahibi olduğu Hasoğlum jokeyi Mehmet Taşkaya ile 1.50.51’lik bitiriş derecesine imza atarak galibiyete ulaşan isim oldu. Has.Sis.Mat.Tic.Ltd.Şti.’nin yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü ise Enver Koçak’ın üstlendiği 5 yaşındaki doru at, start aldığı 43 koşunun 8’ini kazanma başarısı gösterdi. 12 safkanın katıldığı mücadeleden Emin Amca ikincilikle ayrılırken, Altuğbey üçüncü, Father Ferit dördüncü, Master Chef de beşinci sırada yer aldı. Farklar ise 1 Boy - 1/2 Boy - 1 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı. 

Elazığ Belediye Başkanlığı Koşusu'nda zafer Hasoğlum'un
Koşunun ardından düzenlenen törende, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, kazanan atın sahibi adına TYAYSD Elazığ Şubesi Genel Sekreteri Erkut Şahin’e kupasını takdim etti.
Şeref Tribünü’ndeki törene TJK Yönetim Kurulu Üyesi M. Kerem Alkan, Asli Üye Hayrettin Karamazı ve davetliler de katıldı.