Elazığ'a Yeni Bir Eser Daha…

Feyza Nur Dikici-Hasret Ata\Elazığ'ın gelecek vizyonuna değer katan birbirinden kıymetli projeleri hayata geçirerek, insanı merkeze alan çözüm odaklı bir belediyecilik anlayışı ortaya koyan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, bu hizmetleri yürütürken, muhtarlarla istişare yapıp, belediye personeliyle de bir araya gelmeyi ihmal etmiyor.

Elazığ'a Yeni Bir Eser Daha…

Gönül belediyeciliği ilkesi gereği hareketle Elazığlıların gönüllerinde samimi bir yer edinerek hizmet ve eser üretmeye devam eden ve Elazığ’ı emin adımlarla geleceğe taşıyan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; projelerini hayata geçirmekle birlikte, muhtarlar, esnaflar ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Elazığ'a Yeni Bir Eser Daha…

ELAZIĞ’A KALICI BİR ESER DAHA…

Şimdiye kadar birçok önemli yatırımı hayata geçiren ve bu çalışmalarla Elazığ’ın değerine değer katan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, kente kalıcı eserler kazandırmaya devam ediyor. Devasa projeleri bir bir hayata geçirerek Elazığ’ı emin adımlarla geleceğe taşıyan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın 11 Ana Başlıkta 100 Projesi'nden biri olan ve inşa çalışmaları devam eden Spor Köyü’nün hayata geçirilmesiyle, kente kalıcı bir eser daha kazandırılmış olacak.

ÇOCUK VE GENÇLERİN YENİ SPOR ALANI

Elazığ Belediyesi; sağlıklı ve sportif bir toplum oluşturulması, spor ruhunun bütün kitlelere yayılması ve özellikle gençleri ve çocukları spora yönlendirme hedefinin yanı sıra yeni yaşam alanları oluşturulması amacıyla mahalle ayrımı gözetmeden yatırıma devam ediyor.

Elazığ'a Yeni Bir Eser Daha…

YÜZDE 40’I TAMAMLANDI

Spor Köyü, inşa çalışmalarının tamamlanmasının ardından Doğukent Mahallesi Itri Sokak’ta 38 dönümlük alan üzerinde hem yeni bir spor kompleksi, hem de yeni bir yaşam alanı hayata geçirilmiş olacak. İnşa çalışmalarının %40’ı tamamlanan Spor Köyü projesi bünyesinde futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, amfitiyatro ve atletizm pisti, badminton sahası, 250 metrekare buz pateni ile kaykay pisti, geleneksel oyunların oynanacağı alan, çocuklara yönelik mini gösteri alanı, bisiklet ve yürüyüş yolları, oturma alanları ile yeşil alanlar yer alacak. Ayrıca 750 metrekare kullanım alanına sahip Gençlik Merkezi de inşa edilecek olurken; idari birim, kafeterya, mescit, masa tenisi, satranç turnuvalarına yönelik 160 metrekarelik salon ve fuaye alanı da hayat bulacak.

Elazığ'a Yeni Bir Eser Daha…

MUHTAR COŞKUN’DAN TEŞEKKÜR

Spor Köyü’nün Doğukent Mahallesi’ne cazibe kazandıracağını ifade eden Doğukent Mahalle Muhtarı Muhammed Coşkun; “Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projelerinden biri olan Spor Köyü inşa çalışmalarını memnuniyetle izliyoruz. Elazığ Belediyesi ekipleri yoğun çalışmalarına devam ediyor. Spor Köyü projesinde, futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, amfitiyatro ve atletizm pisti, badminton sahası, 250 metrekare buz pateni ile kaykay pisti, geleneksel oyunların oynanacağı alan, çocuklara yönelik mini gösteri alanı, bisiklet ve yürüyüş yolları, oturma alanları ile yeşil alanları yer alacak. Bu olanaklarla Doğukent Mahallemiz spor anlamında bir cazibe merkezi olacak. Spor Köyü alanında vatandaşlarımız, pikniklerini yaparken çocukları da spor yapma olanağına sahip olabilecek. Umut ediyoruz ki Spor Köyü inşa çalışmaları kısa sürede tamamlanarak Doğukent Mahallesi’ne kazandırılacak. Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na böyle bir projeyi Elazığ’a kazandıracağı için teşekkür ediyorum.” dedi.

MUHTARLARLA SÜREKLİ İSTİŞARE

Başkan Şerifoğulları, projelerini hayata geçirmekle birlikte mahalle muhtarlarıyla da istişarelerde bulunarak onların da görüşlerini alıyor ve hizmetlere yansıtıyor. Bu kapsamda Sarayatik Mahalle Muhtarı Aytaç Şahinoğlu ve Çarşı Mahalle Muhtarı Ahmet Aytaç’ı ziyaret eden Başkan Şerifoğulları, muhtarların taleplerini dinledi.

Elazığ'a Yeni Bir Eser Daha…

VATANDAŞLARIN YOĞUN İLGİSİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, daha sonra Sarayatik Mahallesi ve Çarşı Mahallesi’ndeki esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Yoğun ilgi ile karşılanan Başkan Şerifoğulları, esnaf ve vatandaşların taleplerini dinleyerek yakından ilgilendi.

 “ŞEHRİMİZİN HER KÖŞESİNE HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”

Temaslarının ardından değerlendirmede bulunan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; “Aziz şehir Elazığ’ımız ve kıymetli hemşehrilerimiz için hizmet ve eser belediyeciliğini sürdürmeye devam ediyoruz. Bu kutlu yolda en büyük gücümüz, hemşehrilerimizin bizlere vermiş olduğu destek. Bu desteklerle yolumuzda emin adımlarla ilerleyerek, Elazığ’ın bugününü ve geleceğini şekillendirmek, vatandaşların yaşam kalitesine değer kazandırmak ve insanı merkeze alan belediyecilik anlayışı doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mahalle ayrımı gözetmeden ilk günkü aşkla, şehrimizin her köşesine hizmet götürüyoruz. Bugün, Sarayatik ve Çarşı Mahallelerimizde hem kıymetli muhtarlarımız hem esnaflarımız hem de vatandaşlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık. Her fırsatta vatandaşlarımızla bir araya gelmeye özen gösterdiğimiz gibi, çözüm ortağımız muhtarlarımızla da buluşmaya devam edeceğiz.” dedi.

Elazığ'a Yeni Bir Eser Daha…

PERSONEL BULUŞMALARI

Elazığ’ı geleceğe taşıyan yatırımları hayata geçirerek hizmet ve eser belediyeciliğini sürdüren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, muhtar ziyaretleri dışında belediye personelleri ile de bir araya gelerek hem sohbet ediyor hem de taleplerini dinliyor.

Elazığ'a Yeni Bir Eser Daha…

Başkan Şerifoğulları bu kapsamda, Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları ile kahvaltı programında buluştu. Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, birim müdürleri ve personellerin katıldığı buluşmada Başkan Şerifoğulları, Elazığ’a yaptıkları hizmetler nedeniyle çalışanlara teşekkür etti.