Elazığ'a Veda Etmek Kolaylaşacak!

Türk vatandaşlarının yaşadığı vize alma sorunları devam ederken Almanya Büyükelçiliği yetkililerinden vize başvuruları ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı.

Elazığ'a Veda Etmek Kolaylaşacak!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ürk vatandaşlarının yaşadığı vize alma sorunları devam ederken Almanya Büyükelçiliği yetkililerinden vize başvuruları ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı.

Almanya'dan yapılan resim açıklama ile vize başvurularında yeni sisteme geçildiği duyuruldu. Almanya bundan sonra vize başvurularında iki aşamalı bir sistem uygulayacak. İki aşamalı sistemle randevu sisteminin değiştirildiği ve vize alımlarının buna bağılı olarak kolaylaşacağı belirtildi.

Elazığ'a Veda Etmek Kolaylaşacak!

Almanya'da Schengen vizesi alma sürecinde yaşanan sorunlara çözüm olarak Almanya Büyükelçiliği, vize başvurularını daha etkili hale getirecek yeni bir sistem duyurdu. Yapılan resmi açıklamaya göre, Almanya, vize başvurularını iki aşamalı bir süreçle yönetmeye başlayacak.

Yeni sistemle birlikte, vize başvuruları için randevu sisteminin değiştirildiği ve bu değişikliğin vize alma süreçlerini kolaylaştıracağı belirtiliyor. Schengen vizesi almak isteyen Türk vatandaşları, artık başvurularını iki aşamalı bir süreçle gerçekleştirecekler.

Elazığ'a Veda Etmek Kolaylaşacak!

İlk aşamada, vize başvurusu yapmak isteyen kişiler Türkiye'deki yurt dışı temsilciliklerinin internet sitelerinde kayıt oluşturacaklar. Kayıt oluşturulduktan sonra, başvuruların tarih sırasına göre randevu verileceği belirtildi.

Büyükelçilik tarafından yapılan açıklamada, yeni uygulamanın vize randevu süreçlerindeki uzun bekleme sürelerini ortadan kaldıracağı vurgulanarak, başvuruların daha düzenli ve hızlı bir şekilde işleneceği ifade edildi.