Eğitimci-Yazar Hacı Ormanoğlu NEVÜ'lü Öğrencilerle Buluştu

Eğitimci-yazar Hacı Ormanoğlu Nevşehir Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.

Eğitimci-Yazar Hacı Ormanoğlu NEVÜ'lü Öğrencilerle Buluştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TEDX konuşmacısı Eğitimci -  Yazar Hacı Ormanoğlu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Ben Ötesi Kadın Kulübü tarafından düzenlenen “Öğrencilere Adanmış Bir Ömür: Bahçıvan Öğretmen”  konulu konferansta öğrencilerle buluştu.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Karavezir Salonu’nda düzenlenen konferansa; NEVÜ Rektör Danışmanları Prof. Dr. Adem Çatak ve  Prof. Dr. Seydi Battal Gazi Karakoç, Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Harun Öcal, üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Eğitimci-Yazar Hacı Ormanoğlu NEVÜ'lü Öğrencilerle Buluştu

Elazığ’dan davetli misafir olarak katılan Ziya Polattaş’ın şiir dinletisinin ardından konuşmasına 29 yıl önce öğretmenlik hayatına ilk stajyer öğretmen olarak başladığı Nevşehir’e yeniden gelmekten duyduğu mutluğu ve heyecanı dile getirerek başlayan Eğitimci- Yazar Hacı Ormanoğlu, “29 yıl önce ilk görev yerim Nevşehir’di ve bugün de üniversitemizin daveti üzerine Nevşehir’de siz gençlerle birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk ve heyecan içerisindeyim” dedi. 

Eğitimci-Yazar Hacı Ormanoğlu NEVÜ'lü Öğrencilerle Buluştu

Ormanoğlu “İlk öğretmenlik hayatıma 1995 yılında stajyer öğretmen olarak Nevşehir’in Acıgöl İlçesi Topaç Köyü İlköğretim Okulu’nda göreve başladım ve 29 yıl sonra görev yaptığım bu şehre yeniden geldim. Bugün bu şehirde ve siz gençlerle birlikte olmaktan dolayı da ayrıca büyük mutluluk ve heyecan içerisindeyim. Buraya gelmeden önce de ilk öğretmenlik hayatıma başladığım Topaç Köyü’nü ziyaret ettim. Orada beni öğrencilerim torunlarıyla birlikte karşılayarak ’Biz sizi yıllar sonra görmüşüz, bırakmayız’ diyerek ayrılmak istemediler.  Bu nasıl bir güzellik, bu nasıl bir sevgi ve bu nasıl bir aşktır. İşte yüreğe dokunursanız böyle olursunuz ve bu sevginin tarifi yoktur. Öyle insanlar var ki, varlığıyla yokluğu belli değildir. Bir insan hangi işle meşgul olursa olsun, kalplere dokunarak bir iz bırakabiliyorsa ne mutlu ona.

Biz çocukları sevdik, ülkemizi sevdik. Benim nazarımda öğretmen güneş gibi olmalı. Hem etrafını aydınlatmalı, hem ısıtmalıdır. Aydınlanmayı bilgisiyle, aydınlatmayı da sevgisiyle yapmalıdır. Hepimiz güneş gibi olacağız. Çünkü güneş her zaman kendini yeniler. Bizler de gelişen bu teknoloji ile birlikte kendimizi yenilemeliyiz. Sizler de geleceğin öğretmenlerisiniz ve sizlerin nice yüreklere dokunarak güzel işler yapacağınıza inanıyorum” diye konuştu.

Eğitimci-Yazar Hacı Ormanoğlu NEVÜ'lü Öğrencilerle Buluştu

‘İyi insan, gittiği yerde eser bırakabilen insandır’ düşüncesiyle ‘Goncalar Solmasın Derneği’ni kurarak öğretmenlik kariyeri boyunca öğrencilerinin eğitimleriyle birlikte onların gelişimlerine büyük ivme katan Ormanoğlu konuşmasının devamında, tarım dersleri için uygulama bahçesi, televizyonlu eğitim, ‘Goncalar Solmasın Okuma Salonu’, ‘Kitaplarla barışalım mahalle arkadaşlığını yeniden kuralım’ gibi gerçekleştirdiği başarılı proje ve ilham verici hikâyelerini öğrencilerle paylaştı. 
katılımcılara unutulmaz ve keyifli bir gün yaşatan Ormanoğlu’na konferans sonunda teşekkür eden NEVÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Adem Çatak,  kendilerine plaket takdiminde bulundu.
Hacı Ormanoğlu program sonunda kitaplarını imzaladı.