Dünyanın Yenemediği Adam

Seçimlerden önce Erdoğan'a farklı bakan, O'nu diktatör ilan eden ve mutlaka gitmesi yönünde yayınlar yapan batı basını, 28 Mayıs seçimi sonrası başarıyı takdir etti ve Erdoğan'a Fatih Sultan Mehmet diyerek 'yenilmez, usta, kazanan' sıfatları ile yüceltti.

Dünyanın Yenemediği Adam

Çeşitli basın kuruluşları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 5 yıl daha Türkiye'yi yöneteceğine dikkati çekti. Erdoğan'dan 'yenilmez, usta, kazanan' gibi ifadelerle söz edildi.
İşte o manşetler:

Le Temps: Yenilmez Erdoğan

Xinhua: Erdoğan kazandı

Amerika'nın Sesi: Yeniden kazandı

Le Monde: Ankara'nın ustası Erdoğan

Die Welt: Yenilmez

İzvestiya: Yola devam ediyor

Proto Thema: Yeni Fatih Sultan Mehmet

Bu ifadelerin ve manşetlerin öyle çok da rıza ve gönüllü atıldığını düşünmeyin. Hele hele bu öncü dolu cümleleri içlerinden gelerek ve biraz da mesleki etik gereği kullandıklarına da inanmayın.  Bu iltifatların hepsi kan kusup kızılcık şerbeti içmek gibi artık örtülemeyecek ve gizlenemeyecek bir başarının kerhen de olsa dile getirilmesi.

Batı medyası Erdoğan’ı salt bir siyasi lider ve figür olarak görme yanlışına düştü, düşüyor. Oysa Erdoğan, siyaseti İstanbul MSP Gençlik kolları başkanlığından bugün hep siyasetine halkına ve onun değerlerine yaslayarak yapmış ve asla halkının güvenini kaybetmemiş bir lider.

Erdoğan’ın arkasında millet var, milletin ortak vicdanı sağduyusu ve feraseti var. Bu millet yıkılmadığı müddetçe ve Erdoğan da siyasette var olduğu müddetçe yıkılmaz, yıkamazlar…