Doğurganlık Oranının En Düşük Olduğu 3 İlde Pilot Çalışma Başlatılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, doğum oranlarının düşmesine ilişkin olarak dünyadaki örnekleri incelediklerini ve gerekli önlemleri almaya çalıştıklarını belirtti. Kızılcahamam'da düzenlenen AK Parti 31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Göktaş, TÜİK verilerine göre doğum oranlarının düştüğünü ve aile kurumunun güçlendirilmesine yönelik çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Doğurganlık Oranının En Düşük Olduğu 3 İlde Pilot Çalışma Başlatılacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, doğum oranlarının düşmesine ilişkin olarak dünyadaki örnekleri incelediklerini ve gerekli önlemleri almaya çalıştıklarını belirtti. Kızılcahamam'da düzenlenen AK Parti 31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Göktaş, TÜİK verilerine göre doğum oranlarının düştüğünü ve aile kurumunun güçlendirilmesine yönelik çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Bakan Göktaş, doğurganlık oranının en düşük olduğu 3 ilde pilot çalışma başlatacaklarını da bildirdi. Ayrıca, 15 Mayıs'ta kamuoyuna açıkladıkları Aile Eylem Planı'nda doğum oranlarına yönelik önemli bir bölümün yer aldığını vurguladı.

Bakan Göktaş, kadınların haklarını savunduklarını ve her zaman kadınların yanında olduklarını belirtti. Uluslararası arenada kadınların önemli konumda olduğunu ve karar alma mekanizmalarının içinde yer aldığını da vurgulayan Göktaş, kadınların ev ve iş hayatı arasında tercih yapma zorunluluğunu ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi.

Göktaş, yeni modellerle, kadınların ev ve iş hayatı arasında tercih yapma zorunluluğunu ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirtti. Bu çerçevede esnek ve uzaktan çalışma modelleri de dahil olmak üzere kadınların daha etkin bir şekilde iş ve aile hayatını dengelemesine katkı sağlayacaklarını ifade etti.