Doğu Ekspresi Yola Çıkıyor! Bilet Fiyatları ne Kadar?

Bilet almak isteyenler için ise beklenen gün geldi. Seferlerin fiyat tarifesi belli oldu. İşte detaylar…

Doğu Ekspresi Yola Çıkıyor! Bilet Fiyatları ne Kadar?

Dünyanın en güzel ilk 4 tren rotası arasında gösterilen Ankara-Kars güzergahındaki “Turistik Doğu Ekspresi” seferlerine 11 Aralık Pazartesi günü başlayacak. 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nın (TCDD) en uzun rotalarından olan ve hafızalarda güzel izler bırakan Doğu Ekspresi trenleri 8 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşmakta olup her bir yataklı vagon 10 kompartıman (oda), her bir odada ise 2 adet yatak bulunuyor.

Peki, Doğu Ekspresi'nin son yıllarda farklı tatil seçeneği arayan seyahat severlerin, sanat tutkunların gözdesi haline gelen Doğu Ekspresi'nde oda fiyatları ne kadar? TRT Haber'in aktardığına göre Turistik Doğu Ekspresi yataklı oda fiyatları dönemsel olarak değişiyor. Düşük dönem oda ücreti 6 bin lira normal dönem oda ücreti 8 bin lira ve yüksek dönem oda ücreti 12 bin 500 lira olarak uygulanacak. Bireysel satışta en düşük ücret oda ücreti. Bir odada en fazla iki kişi seyahat edebilir ancak buna ilave olarak odalarda 0-6 yaş arasında en fazla 2 adet çocuğun seyahati ücretsiz kapsamında olacak.

Dünyanın trenle seyahat edilecek en iyi ilk 4 rotasından olan Turistik Doğu Ekspresi'nin kalkış saatleri de merak konusu oldu. Turistik Doğu Ekspresi Ankara-Kars yönü kalkış saati 15:55, Kars-Ankara kalkış saati 22:20 olarak planlandı. Turistik Doğu Ekspresi, Ankara - Kars yönünde Erzincan’da 164 dakika, Erzurum’da 180 dakikalık duruşla 30 saatlik bir seyahat, Kars-Ankara yönünde İliç ve Divriği’de 180’er dakika, Sivas’ta 230 dakikalık duruşla 34 saat 30 dakikalık bir seyahat programlandı. Turistik Doğu Ekspresi ile 2019 yılından bugüne kadar toplam 66 bin 258 yolcu taşındı.