Depremzedeler: 'Tam Bir Mucize'

Başak MERAL GÜNDÜZ/Deprem bölgelerinde evlerini kaybeden ve gidecek yakını bulunmayan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Elazığ'da bulunan KYK yurtları depremzedelere kapısını açtı. Depremzedelere ev sahipliği yapan yurtlarda depremzedelerin barınma, yemek, giyim başta olmak üzere bütün ihtiyaçları karşılanıyor.

Depremzedeler: 'Tam Bir Mucize'

Asrın felaketinde binlerce insan hayatını kaybederken, yine binlercesi yaralandı. Bir yandan deprem bölgesinde arama-kurtarma çalışmaları sürerken, bir yandan da depremin yaraları sarılıyor. Afet bölgesinde evi yıkılan veya hasar gören vatandaşlar, çevre illerdeki KYK yurtlarında misafir edilmeye başlandı. Bu çerçeve hem Elazığ’da evleri ağır hasar alan vatandaşlar hem de deprem bölgesinden tahliye edilen depremzedeler, Çaydaçıra Mahallesi’nde bulunan Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi. Depremzedelerin günlük bütün ihtiyaçları burada karşılanırken, talepleri de valilik koordinesinde yerine getiriliyor.

ALLAH DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN

Elbistandan Elazığ’a geldiğini ve yurtta kalmaya başladıklarını belirten Ali Arslan,”Evimiz ilk depremde az hasarlıydı. İkinci depremden sonra tamamen ağır hasarlı hale geldi. Elbistan’da birkaç gün çadırda kaldık.Aşırı soğuktu ve elektrik yoktu.Çocuklarımı ve torunlarımı alıp Elazığ’a geldik.Ardından öğrenci yurdunun açıldığını öğrendik. Buraya çocuklarla birlikte yerleştik. Yerimiz çok rahat. Burada yemek veriliyor. Sıcak su var. Çocuklara burada internet hizmeti var.Allah devletimize ve milletimize bir daha böyle kötü bir gün göstermesin. Allah devletimizden razı olsun. Büyük bir devletiz. İnşallah birkaç yıl sonra güzel günlere kavuşacağız” dedi.

ÇOĞU BİNA YERİN ALTINA GİRDİ

Kara günler yaşadıklarını aktaran Rafet Arslan,”Ben bu yaşıma kadar böyle bir şey görmedim. Halen depremler devam ediyor. Kendimizi Elazığ’a attık. Yurt çok güzel. Allah devletimize zeval vermesin. Allah devletimizi baki kılsın.Ben milli güreşçiyim.Yıllar önce Elazığ’a yarışma için gelmiştim.Şimdi deprem sonrası geldik. Bizim bu depremden sağ kurtulmamız tam bir mucize. Çoğu bina yerin altına girdi,halimize şükrediyoruz”dedi.
 

Depremzedeler: 'Tam Bir Mucize'
Depremzedeler: 'Tam Bir Mucize'
Depremzedeler: 'Tam Bir Mucize'
Depremzedeler: 'Tam Bir Mucize'