Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Öğretmen Atama Açıklaması

Türkiye'nin dört bir yanından binlerce öğretmenin gözü kulağı, atama haberlerinde. Son dönemde pek çok kamu kurumuna kadro açılmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı'nın henüz atama için kadro açıklamaması atama bekleyen öğretmenler arasında üzüntüyle karşılanıyor. Bu duruma dikkat çekmek amacıyla Erzurum'da bir araya gelen bir grup öğretmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şehre yaptığı ziyaret sırasında 'öğretmen atamaları' ile ilgili soru sorma fırsatı buldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Öğretmen Atama Açıklaması
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Erzurum’da toplanan atama bekleyen öğretmenler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçiş güzergahında özel bir karşılama düzenledi. Cumhurbaşkanı’nın otobüsünü çiçeklerle karşılayarak, atamalarla ilgili sorularını doğrudan kendisine iletme fırsatı buldular. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenlerin bu samimi ve direk yaklaşımına kayıtsız kalmadı. Gelen soru üzerine, atamaların zamanı geldiğinde yapılacağı ve gerekli duyuruların ilan edileceği yönünde bilgilendirme yaptı. Bu yanıt, öğretmenler için somut bir tarih vermese de, konunun gündemde olduğunu ve takip edildiğinin göstergesi olarak karşılandı.

Sosyal medya ve diğer mecralarda organize olan atama bekleyen öğretmenler ve aileleri, yerel seçimler öncesinde kontenjanların ilan edilmesini ve en az 100 bin öğretmen ataması