Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emeklilere Zam Açıklaması

Emekli maaşı zammı 2023 son dakika gelişmeler ile milyonlarca vatandaş tarafından takip ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emeklilere Zam Açıklaması

Önümüzdeki ocak ayında SSK ve Bağ-Kur emeklileri bu yılın ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon oranında zam, memur emeklileri de toplu sözleşme artışı ve enflasyon farkı alacak. Milyonlarca vatandaşın SSK, Bağkur emekli zammı için çalışmalar sürerken, emeklilere ek zam yapılacak mı? sorusunun yanıtı gündeme geldi. Emekli maaş zammı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizin hak ettikleri refah düzeyine ulaşmaları için gayret göstereceğiz." dedi. Peki, en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Emekli maaş zammı ne zaman belli olacak? İşte, o konular hakkında ayrıntılı bilgiler.

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI 2023 SON DAKİKA | SSK, Bağ-Kur emekli zammı ne kadar olacak Emeklilere ek zam yapılacak mı  Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika zam açıklaması

Emeklilere ek zam olacak mı, sorusu gündemde yer alırken son dakika açıklama geldi. Memurlarda olduğu gibi emeklilere ek veya seyyanen zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu. Enflasyon farkı ile zam alacak olan milyonlarca emekli SSK Bağkur yeni yıl zammı için beklemeye başlarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. New York'ta düzenlenen 78'inci Birleşmiş Milletler Genel Kurulu sonrası Türkevi'nde gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan , emeklilerin ücretlerinde ne zaman artış olacağıyla ilgili olarak, "Fazla uzamaz. Yani en kısa zamanda. Uyguladığımız Orta Vadeli Programın başarıya ulaşmasıyla birlikte oluşacak refah artışında toplumun tüm kesimleri gibi tabii ki emeklilerimiz de payını alacaktır" ifadelerini kullandı. İşte, o konu hakkında bilgiler.

EMEKLİLERE EK ZAM YAPILACAK MI?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 78'inci BM Genel Kurulu'nda katıldıktan sonra New York'taki Türkevi'nde kritik temaslarda bulundu. Erdoğan, New York ziyareti ile ilgili Türkevi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

SORU: Emeklilerin durumuyla ilgili birtakım düzenlemeler yapılacağı Çalışma Bakanlığı tarafından sık sık dile getiriliyor. Ancak zamanlaması konusunda hiçbir açıklama olmuyor. Yoğun bir çalışma var. Bunu görüyoruz, biliyoruz. Bu düzenlemeler, düzeltmeler ne zaman sonuçlanır? O konuda söyleyecekleriniz çok önemsiyoruz.

Fazla uzamaz. Yani en kısa zamanda. İlgili bakanım zaten çalışmalarını sürdürüyor. Dönüşte zaten bir araya gelip, 'Ne durumdasın, ne yaptın, ne yapıyorsun?' kendisinden bunun bilgilerini de alacağız. Ama 2024'e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz.

Biz ekonominin kronik problemlerini çözerken işçilerimizin, memurlarımızın yanı sıra emeklilerimizi de enflasyona ezdirmemek için çabalıyoruz. Bu konuda attığımız adımlar mevcut. Emeklilerimizin sıkıntılarını da biliyoruz. Toplumun tüm kesimlerine yönelik adımlar attığımız gibi onların da yaşam koşullarını iyileştirici adımlar atacağız. Uyguladığımız Orta Vadeli Programın başarıya ulaşmasıyla birlikte oluşacak refah artışında toplumun tüm kesimleri gibi tabii ki emeklilerimiz de payını alacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizin hak ettikleri refah düzeyine ulaşmaları için gayret göstereceğiz.