Çocukluk Hayalini Gerçekleştirdi, İlçede İlk ve Tek D Sınıfı Ehliyetli Kadın Oldu

Elazığ'da bir kadın çocukluk hayali olan otobüs ve minibüs şoförlüğü için gerekli olan d sınıfı ehliyetine sahip oldu. İlçe de tek olan kadının hayali otobüs şoförlüğü yapmak.

Çocukluk Hayalini Gerçekleştirdi, İlçede İlk ve Tek D Sınıfı Ehliyetli Kadın Oldu

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde yaşayan 27 yaşındaki Fidan Yılmaz, ilçede bulunan bir sürücü kursunda direksiyon öğreticisi olarak görev yapıyordu. Çocukluk hayali olan otobüs şoförlüğü için d sınıfı ehliyete sahip olmak için sınava girerek ilçenin ilk d sınıfı ehliyetli kadın sürücüsü oldu.

Çocukluk hayalini gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Fidan Yılmaz,“ Çocukluk hayalimi gerçekleştirdim.İlk etapta b sınıfı ehliyetimi aldım. Daha sonra ise ehliyetimi büyütmek istedim. Bugüne nasip oldu. İlerleyen zamanlar da otobüs şoförlüğü yapmak istiyorum. İlçede tek kadın otobüs şoförü olduğum için ilçemizin de buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Sürücü kursunda direksiyon usta öğreticisi olarak görev yaptığını ifade eden Yılmaz, “Bir kadın olarak zoru başardım. Başarmak için ilk önce inanmak lazım.” diye ifade etti.