Chp'den Pertek Feribot Sorununa Çözüm

Özellikle yaz aylarında talebe yanıt vermekte yetersiz kalan Pertek feribotu ve iskelesinin kapasitesi artırılıyor. Yıllardır bölgenin önemli ulaşım sorunu haline gelen Tunceli, Elazığ ve Karadeniz için önemli bir güzergah olan Pertek köprü projesi için yapılan girişimler sonuçsuz kalmıştı. 

Chp'den Pertek Feribot Sorununa Çözüm
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Feribot iskelesinde özellikle yaz aylarında yaşanan yoğunluktan dolayı meydana gelen mağduriyetlerin son bulması için genişletme çalışmaları başlatılacak. 
Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşmede, Pertek Feribotunun kapasitesini artırmak için Ocak ayında çalışmalara başlanılacağı kararı alındığı müjdesini verdi. 

Feribot iskelesi için yapılan girişimler sonucunda Ocak ayından itibaren genişletme ve kapasite artırma çalışmalarının başlayacağını ifade eden Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan "Pertek Köprüsü için yapmış olduğumuz girişimlerin neticesiz kalması sebebi ile; Genel Başkanımız  Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bilgileri dahilinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız  Ekrem İmamoğlu ile görüşerek, belediyemize ait olan Pertek Feribotunun büyütülmesi için Ocak ayında çalışmalara başlanılması gerektiği kararını aldık. Böylelikle feribotumuz fazladan, büyüklük ebatlarına göre 30 ile 40 araç arasında taşıma yapabilecek ve feribot bekleme kuyruğu kısmen azalacak. Şimdiden, desteklerinden dolayı Genel Başkanımız  Kemal Kılıçdaroğlu’na ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız  Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ediyorum"diye konuştu.

Bakmadan Geçme