Çalışmaları Tamamlanan Havalimanı İlk Uçuşuna Hazır

Elazığ Ak Parti Milletvekili Metin Bulut Havalimanında incelemelerde bulundu. 

Çalışmaları Tamamlanan Havalimanı İlk Uçuşuna Hazır
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yaklaşık bir ay önce şantiye çalışmalarını yerinde inceleyen Bulut, bugün çalışmaları tamamlanan Havalimanına ziyarette bulundu.
AK Parti Milletvekili Metin Bulut gerçekleştirdiği Havalimanı ziyaretinde yaptığı açıklamada, "45 günlük aradan sonra Elazığ Havalimanına bu gece Ankara uçağı iniş gerçekleştirecek. İkinci pistin ve bağlantı yollarının tamamlanması ile birlikte Havalimanımız kesintisiz hizmet verecek. Bilindiği üzere havalimanımız bünyesinde ikinci pisti bulunduran ender havalimanlarından birisidir. Havalimanımızın tamamlanması ile birlikte hem hizmet kalitesi hem de hizmet kapasitesi büyüyecek" dedi. 
Tamamlanan çalışmaların ardından ilk uçuşun gece saatlerinde olduğunu söyleyen Bulut, "Bu ay içerisinde şantiye sahasında incelemelerde bulunmuştuk. Yaptığımız incelemeler sonucunda ayın 28’inde uçakların iniş yapacağını belirtmiştik. Bugün ayın 28’i bu gece uçak iniş yapacak. Elazığımıza önce muhteşem bir havalimanı yaptık. Ardından ikinci pisti yaptık. Bugün ikinci pisti hizmete alıyoruz. Bundan sonra kargo ve güzergah gelişimi için gereken çalışmaları yapacağız. Havalimanımızda yürütülen çalışmalar nihayetlendi."