Bürokratlar YSK'yı Bekliyor

Elazığ siyasetinde bir kıpırdanma yaşandığını hepimiz görüyoruz. 14 Mayısın seçim tarihi olarak benimsenmesi gerçeği aday adaylarımızı hareketlendirdi. Av. Cengiz Gülaç'ın dışında resmen aday adaylığını açıklayan isim olmasa da kamuoyunda çok sayıda isim dillendiriliyor.

Bürokratlar YSK'yı Bekliyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Birçoğu kamu görevlisi olduğu için YSK’nın takvimini bekleyen aday adaylarımızın değişik ortamlarda, STK ziyaretleriyle kendilerini ifade etme ve kamuoyuna duyurma gayretlerini izliyoruz.

Kamu görevlisi olup da ilimizden aday adaylığı düşünen isimlerin, liste garantisi almadıkları takdirde temkinli davranacağı ve bu garanti alınmadığında da  istifa etmeyecekleri dile getiriliyor.

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, İller Bankası Genel Müdürü Selahattin Özsoy, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Varto Kaymakamı Mehmet Güder, Bingöl Üniversitesi Öğretim Görevlisi Cemil Turgut, TEİAŞ Bölge Müdürü Ahmet Saraç, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat,  Elazığ Belediyesi bürokratları; Mustafa Pirinçci, Mehmet Şahin Duman, Ali Dursun Er,  FÜ Öğretim Üyeleri Prof.Dr. Kenan Peker, Prof.Dr. Gıyasettin Demirdağ, Prof.Dr. Orhan Özbey,  Prof.Dr. Bilal Çoban, Prof.Dr. Ahmet Bedri Özer, Zülfü Biçer, Ferruh Bostancı, Selahattin Solmaz, Vedat Demirbağ, Sami Selen, Turan Yıldız, Metin Akgün ve çok sayıda kamu çalışanı YSK takvimini bekliyor.

Bu süreyi verimli geçirmek amacıyla saha çalışması yapan aday adaylarının önümüzdeki günlerde bu çalışmalarını artırmaları ve  partilerin ilimizde yapacağı “kimi milletvekili görmek istiyorsunuz?” anketinde  iyi noktalarda çıkmak için gayret gösterdikleri gözlemleniyor. Zira her bir aday adayı parti genel merkezinde hangi yetkili ile görüşse kendilerine “anketlerde isminizin önlerde çıkması için sahada çalış”  uyarı ve yönlendirmeleriyle karşılaşıyorlar.

Anketler aday listesinin oluşmasında ne kadar etkili olur bilinmez ama anketlerden hiç çıkmamak da hoş bir durum değil. Aday adaylarımıza çıktıkları bu yolda başarılar  diliyoruz.