Bulut'tan Erol'a yanıt: 'Elazığ'ın sahibi Elazığlılardır'

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un açıklamasına yanıt verdi.

Bulut'tan Erol'a yanıt: 'Elazığ'ın sahibi Elazığlılardır'

Dün Elazığ'a yoğun ve ani bastıran yağışların ardından cadde ve sokaklar adeta göle dönmüş, şehirde trafik durmuş ve birçok ev ve işyerinde hasar meydana gelmişti. 

Bu gelişmelerin arından CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, bir açıklama yaparak Elazığ'ın son 20 yılda yeteri kadar altyapı hizmeti alamadığını iddia ederek, "Bugün Elazığımızda yağış sonrası yaşanan sel felaketi Milletvekili Sayın Metin Bulut’un ifade ettiği gibi bir “afet”değildir, Ak Parti Belediyeciliğinin beceriksizliğidir. İlimizin Belediye Başkanının açıkladığı altyapı sorunun çözümüyle ilgili ihale sürecini bilgilendirmesi sevindirici olsa da, Elazığ’ın alt yapı sorunlarının 20 yıllık Akp iktidarları ve yerel yönetimleri döneminde çözülmemiş olması Elazığ’ın sahipsizliğinin örneklerinden biridir" demişti.

Milletvekili Erol'un bu açıklamasına yanıt Ak Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut'tan geldi.

Bulut, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  

"Değerli Hemşehrilerimin Bilgisine; 

Türkiye hizmet siyaseti ve hizmet belediyeciliği ile AK Parti öncülüğünde tanıştı.

AK Parti belediyeciliği dünden bugüne Elazığ’da hayatın her alanında vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için sayısız hizmete imza attı. AK kadrolar bugün aynı duyarlılıkla şehrimize yeni eserler, yeni hizmetler kazandırmaya devam ediyor. Taraflı tarafsız herkesin takdir ettiği bu çalışmalar şüphesiz şehrimizin geleceği içindir. 

Özellikle Belediyemizin hizmetlerini defaaten öven, başarılarını takdir eden CHP Milletvekili Sayın Gürsel Erol’un yağan yağış sonrasında AK Parti’yi ve kadrolarımızı hedef alan basın açıklaması gerçeklerden çok uzaktır.

CHP’li Milletvekili AK Parti belediyeciliğini hedef aldığı basın açıklamasında geçmişten bugüne hizmet üretmiş tüm kadrolarımızı yetersizlikle suçluyor. AK Parti belediyeciliği dönemlerinde şehrimizde altyapıdan üstyapıya her alanda bir çok hizmet üretildi.

Acizlik ifade eden “sahipsizlik” söylemine yeniden sarılan CHP’li Milletvekilinin şunu unutmamasını istiyorum; “Elazığ’ın sahibi Elazığlılardır. Yani bizleriz!”

CHP’li Milletvekilinin aynı açıklamasında, İzmir ve Eskişehir’in yağışlarından sonra ne hale geldiğini görmeyip, CHP belediyeciliğini umut olarak göstermesi komedidir. En ufak kar yağışında bile İstanbul’da aciz kalan CHP belediyeciliğini umut olarak göstermesi komediden öte bir şeydir. 

Şehrimizin sevincine ortak olmayan, bayramında olmayan; Elazığ’ımıza kazandırılan hiçbir hizmette katkısı olmayan CHP’li Milletvekili’nin selden, her türlü afetten ve her türlü krizden siyasi rant devşirme çabası beyhude bir çabadır.

Yağan yağış sonrası ilgili kurumların tüm ekipleri ilk andan itibaren sahadadır ve gerekli tespitleri yapmaktadır. Süreci yakından takip ediyoruz. Bizler her durumda vatandaşımızın yanındayız!"

Yorumlar 1
Bülent Alakuş 05 Mayıs 2022 23:30

Çok doğru demiş Elazıgın boş arsalarını paylaşmaktan başka ne yaptınız.vekil olmadan önceki mal varlığınla vekil olduktan sonraki dönem mal varlığını açıkla 1.ve 2.derece akrabaların da dahil olmak üzere

Bakmadan Geçme