Bu Haber Elazığ'daki Tiryakileri Üzecek!

Sigaraya yapılan zam sonrası Türkiye gündemine oturan bir haber daha geldi.

Bu Haber Elazığ'daki Tiryakileri Üzecek!

Sigaraya haberleri sonrasında gerçek ortaya çıktı. PM ve JTİ grubu sigara markalarına 5 TL birden zam gelmişti. Ardından 3 yeni grup daha sigara fiyatlarına zam kararı aldı.

SİGARAYA ZAM GELİYOR MU?

Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş iki gün önce PM grubuna zam geldiğini duyurmuştu.

4 Eylülden itibaren geçerli olan zamla en pahalı sigara markası 53 TL'ye çıktı. PM grubunun ardından JTİ marka sigarlara da 5 Eylül'den itibaren zam geldi.

Philip Morris sigara grubunda en ucuz sigara 47 TL olurken en pahalısı ise 55 TL'ye yükseldi. JTİ sigara grubunda en ucuz sigara 46 TL olurken en pahalı sigara ise 51 TL oldu. 

Bu Haber Elazığ'daki Tiryakileri Üzecek!

7 TL BİRDEN ZAM YAPILDI

PM ve JTİ'nin ardından RT, BAT ve TT grubu sigara markalarına da zam geldi. Özellikle RT'nin yaptığı zam dikkatlerden kaçmadı. Bütün markalar 5 TL zam yaparken RT sigara grubu 7 TL birden zam yaptı. 6 Haziran'da yapılan zamla 33 TL'ye çıkan RT grubu marka sigaralar son zamla 40 TL'ye ulaştı.

EN PAHALI SİGARA 55 TL'YE ÇIKTI

BAT ve TT grubu sigara markalarında ise 5 TL artış yaşandı. TT grubunda en ucuz sigara fiyatı 42 TL olurken, en yüksek fiyat 48 TL'ye, BAT grubunda ise en düşük ürün 44, en yüksek fiyatlı ürün ise 55 TL olarak güncellendi. Yapılan zamla en pahalı sigara fiyatı 55 TL'ye yükseldi. Son zamlarla 40 TL'nin altında satılan sigara markası kalmadı.