Bir YRP'ye Bir de Aysever'e Bak

Muhalif gazeteci Enver Aysever, yayınladığı videoda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanı seçilmesi halinde beklentilerini sıralamış ve bakın ne talimatlar vermiş.

Bir YRP'ye Bir de Aysever'e Bak

1- Diyanet'in kapısına kilit vuracaksın.

2- Bir müdürlüğe indirgeyeceksin.

3- Dini kitapları sınırlı sayıda, Kültür Bakanlığı tarafından basıp dağıtacaksın.

Kılıçdaroğlu’nun daha cumhurbaşkanı olmadan fanatik taraftarlarından emir almasını geçtik adamların seçimlerden beklentilerinin aslında ne olduğuna bakmak lazım. 

Seçimlerde en çok uğraşacakları konu halkın inançları ve bunu koruma altına alan ve özgürce yaşanmasına katkı sunan, dini sapıtarak ve aslından soyutlayarak bir ritüel haline getiren görüş ve bozuk itikatlarla mücadele eden kurumu ortadan kaldırın diyor. Aysever efendi.  Bunu yapın ki satanistler, ateistler, deistler, LBGT’ciler rahat bir alan bulsun. 

Adamların seçimlerden ve iktidardan anladıkları şey bunlar. İha, Siha, TOGG, Mavi vatan… bunlar ne ola ki?..

Bir tarafta şahsi hiçbir beklenti ortaya koymadan sadece milli ve manevi değerlerin korunması, tarım ve hayvancılığın ayağa kaldırılması ve eğitim sisteminin düzeltilmesi şartını  Cumhur İttifakına  koşan Yeniden Refah Partisi, bir tarafta da Kılıçdaroğlu’na diyanetin kapatılmasını şart koşan çevreler. Bu çağrıya Saadet Partisi ne der bilmeyiz ama sukut ettikleri her hallerinden belli değil mi?