Bay Bay Hepiniz!

28 Mayısta ikinci kez sandığa giden ve istikrardan yana tavrını koyan seçmenler tüm 6'lı masa liderlerine, İmamoğlu ve Yavaş ile Erdoğan'ı düşürmek için organize olan çevrelere meşhur 'Organize İşler' filmi repliği ile 'Bay bay hepiniz' dedi.

Bay Bay Hepiniz!

14 Mayıs seçimlerinde yasanın öngördüğü çoğunluk sağlanamayınca Cumhurbaşkanlığı seçimlerin de ikinci turun 28 Mayısta yapılacağı açıklanmıştı.

TÜRKİYE YÜZYILI’NA MERHABA

Gazetemiz baskıya girmeden önce kesin olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 52,24 oy alırken Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 47,76'da kaldı.

BAY BAY KEMAL’LE KALMADI HEPSİ GİTTİ

Erdoğan’ın ikinci tur seçimleri kazanmasıyla Erdoğan’ın seçim meydanlarında Kılıçdaroğlu için söylediği “Bay bay Kemal” cümlesi gerçekleşti ve Kılıçdaroğlu’nun  siyaset sahnesinden kaybolma  süreci de başlamış oldu.

LİDERLERİN TÜKENİŞİ

Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi kazanmasıyla birlikte ittifak üyesi MHP lideri Devlet Bahçeli, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Hüdapar Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu siyasi konumlarını yüceltirken 6’lı masa üyesi liderler milletvekili dahi olamadı.

BAY BAY HEPİNİZ 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu girdiği 11. seçimi de kaybederek hem siyasi hayatına hem de CHP genel başkanlığına veda edecek. Kılıçdaroğlu ile birlikte İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Başkanı Temel Karamollaoğlu, Deva lideri Babacan, “Bir selam göndersem Anadolu ayağa kalkar” diyen Gelecek Partisi lideri Davutoğlu ve Binde   bir oyu olmayan   Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal siyasete bay bay diyerek tabanlarını ve  siyasi kariyerlerini  kaybettiler.

İSTANBUL VE ANKARA DA DÜŞTÜ

Seçimleri Erdoğan’ın kazanmasıyla birlikte Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak ilan ettiği ve seçimlerde aktif bir rol üstlenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da başkanlıkları tartışılmaya başlandı. Kılıçdaroğlu’nun seçim kaybetmesinin ardından 10 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde Ankara ve İstanbul’un yeniden Ak Partiye geçmesi bekleniyor.

TÜRKİYE YÜZYILI BAŞLIYOR 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimleri kazanmasıyla birlikte Türkiye Yüzyılı da resmen başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2023, bizim için hem 20 yıllık eser ve hizmet siyasetimizin sembolüdür hem de yeni vizyonumuz Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcıdır” diyerek hedefini ortaya koymuştu.