Başkan Şerifoğulları, Yerinde Dönüşüm Hamlesini Başlatacak

Yeni dönemde depreme dayanıklı, dirençli bir şehir imar etmek için Dirençli Şehirlerde Elazığ Vizyonu başlığı altında önemli projeleri yatırıma dönüştürecek olan Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, Elazığ'da Yerinde Dönüşüm hamlesini başlatacak.

Başkan Şerifoğulları, Yerinde Dönüşüm Hamlesini Başlatacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Göreve geldiği günden itibaren deprem felaketleri ve pandemiye rağmen 5 yılda toplam 116 projeyi yatırıma dönüştüren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, "Yeni Yüzyılda Elazığ Vizyonu" sloganıyla 2024-2029 yılları arasında yeni bir eser ve hizmet seferberliğine hazırlanıyor.

Yeni dönemde, depreme dayanıklı, dirençli bir şehir imar etmeyi hedefleyen Başkan Şerifoğulları, Dirençli Şehirlerde Elazığ Vizyonu başlığı altında hayata geçireceği Nailbey Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ardından yerinde dönüşüm çalışmalarına başlayacak.Başkan Şerifoğulları, Yerinde Dönüşüm Hamlesini Başlatacak

UZLAŞILMASI HALİNDE BİNALARIN YAPIMINI, ELAZIĞ BELEDİYESİ ÜSTLENECEK

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın depremlerden etkilenen 11 ilde başlattığı orta ve ağır hasarlı binaların yerinde dönüştürülmesi hamlesinde, vatandaşların talebi ve Elazığ Belediyesi ile uzlaşılması durumunda, binaların yapımını Şahin Şerifoğulları Başkanlığındaki Elazığ Belediyesi üstlenecek.

KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSLERİ KURULACAK

Bosna Hersek Bulvarı, Hastane Caddesi başta olmak üzere İcadiye, Sarayatik, Çarşı, Rızaiye, İzzetpaşa, Rüstempaşa, Mustafapaşa, Sanayi, Kırklar, Salıbaba, Yeni, Üniversite, Kültür, Akpınar ve Olgunlar Mahallelerinde boş halde duran ya da yıkılacak olan yapı parsellerine ilişkin kurulacak Kentsel Dönüşüm Ofisleri'nde kat malikleri ile bir araya gelerek süreç başlatılacak.

Başkan Şerifoğulları, Yerinde Dönüşüm Hamlesini Başlatacak

ELAZIĞ BELEDİYESİ,100.000 TL KATKI SAĞLAYACAK

Böylece hem Bakanlığın 750 bin Türk lirası hibe ve 750 bin Türk lirası faizsiz kredi imkânı sağladığı Yerinde Dönüşüm projeleri, hem de bu sürece dâhil olamayan parsellerde 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamındaki projeler sürece dâhil edilecek. Ayrıca, konutların bir an önce inşa edilerek oturulur hale gelmesi için de Elazığ Belediyesi 100.000 TL katkı sağlayacak.

Elazığ Belediyesi güvencesiyle, düşük maliyetle inşa edilecek konutların, en kısa sürede ailelere teslim edilmesi hedeflenirken, bina malikleri arasında yaşanacak olası anlaşmazlıklar için de çözüm noktasında Elazığ Belediyesi devreye girerek “Yeni Komşunuz Biziz” diyecek.