Başkan Şerifoğulları, İncelemelerine Devam Ediyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Akpınar, Sarayatik ve Çarşı Mahalleleri başta olmak üzere çevre mahallelerin de yararlanacağı ve bölgeye nefes olan Akpınar Mahallesi Yaşam Alanı'nda incelemelerde bulundu.

Başkan Şerifoğulları, İncelemelerine Devam Ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yerel yönetim hizmetlerini etkin ve kaliteli bir şekilde vatandaşlara ulaştıran Şahin Şerifoğulları Başkanlığındaki Elazığ Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmalarının en güzel örneklerine de imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi tarafından şehre kazandırılacak olan Kur’an kursu hizmet binası ve bölgeye değer kazandıran Akpınar Mahallesi Yaşam Alanı’nda incelemelerde bulundu. 

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, KUR’AN KURSU İNŞA ÇALIŞMALARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Başkan Şerifoğulları bu kapsamda Elazığ Belediyesi tarafından Sürsürü Mahallesi’nde, 4-6 yaş grubu çocuklar için inşa çalışmaları süren 3 katlı Kur’an kursu hizmet binasında incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla ve İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Şahin Kara, Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu ve Birim Müdürlerinin de eşlik ettiği Başkan Şahin Şerifoğulları, yetkililerden bilgi aldı. 

Başkan Şerifoğulları, İncelemelerine Devam Ediyor

KUR’AN KURSU, YENİ DÖNEMDE HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK

Kaba inşaatı tamamlanan Kur’an kursu hizmet binasının, iç mekan ince iş çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Kur’an kursu hizmet binasının kısa bir süre içerisinde tamamlanması, 2024-2025 eğitim ve öğretim yılında öğrenci alımı gerçekleştirerek hizmet vermeye başlaması planlanıyor. 385 metre kare bina oturum alanına sahip Kur’an kursu bünyesinde 8 derslik, çok amaçlı salon, personel odaları, mescitler ve yemekhane bulunuyor. Hizmet binası faaliyete geçtikten sonra, Kur’an kursunun yanı sıra okul öncesi eğitim hizmeti de sunulacak. 

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, AKPINAR MAHALLESİ YENİ YAŞAM ALANI’NDA 

Yeni yaşam alanları yatırımları ile şehre nefes aldırmaya devam eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; Akpınar, Çarşı, Kültür, Sarayatik Mahallelerinin yanı sıra ve çevre mahallelerin de faydalanabileceği ve 9 bin m² alan üzerine inşa edilen Akpınar Mahallesi Yeni Yaşam Alanı’nda da incelemelerde bulundu. 

Başkan Şerifoğulları, İncelemelerine Devam Ediyor

ALAN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN TALİMATIYLA ELAZIĞ BELEDİYESİ'NE TAHSİS EDİLMİŞTİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 2019 yılında Elazığ’da hayata geçirecekleri projelerle ilgili Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı sunumda, Akpınar Mahallesi’nde mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait olan ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satışa çıkartılan, Elazığ Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Akpınar Mahallesi Yaşam Alanı’nın bulunduğu arazi tahsisini talep etmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan da arsanın Elazığ Belediyesi’ne tahsisi konusunda ilgili Bakanlara gerekli talimatları vermişti. 

YENİ YAŞAM ALANI ŞİMDİDEN CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ

Hem yeşil dokusu hem de sosyal donatılarıyla bir cazibe merkezi statüsü taşıyan Akpınar Mahallesi Yeni Yaşam Alanı bünyesinde; mini amfitiyatro, cafe, mescit, bisiklet yolu, dinlenme alanları, tartan yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları, fitnes grupları, kaskatlı süs havuzu ve oturma alanları yer alıyor. Akçaağaç, çınar, göknar, ladin, sığla, süs elması ve çam türlerindeki ağaç dikimi ve çim ekim çalışmalarıyla yeşilin tonlarıyla bezenen alan, kısa süre içinde vatandaşların uğrak noktası haline geldi.