Başkan Şerifoğulları, Elazığ'ı Festivaller Şehri Yapacak

Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, yeni dönemde hayata geçireceği projelerle Elazığ'ı sadece bölgede değil, gönül coğrafyasında da yıldız konumuna taşıyacak. Şerifoğulları, vizyon projeleri yatırıma dönüştürerek Elazığ'ı festivaller şehri yapacak.

Başkan Şerifoğulları, Elazığ'ı Festivaller Şehri Yapacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yeni dönemde Kültür ve Sanatta Elazığ Vizyonu başlığıyla önemli projeleri hayata geçirecek.

TÜRK DÜNYASI KARDEŞ ŞEHİRLER FESTİVALİ

Bu kapsamda Türk Dünyası Kardeş Şehirler Festivali adıyla her yıl, Orta Asya’dan Balkanlar’a kadar Türk-İslam coğrafyasında yer alan kardeş ülkelerle, belirlenecek temalar çerçevesinde Türk Dünyası Kardeş Şehirler Festivali düzenlenecek. Kardeş ülkeler Elazığ’da ağırlanacak ve şehrin kültürel zenginliğine katkı sağlanacak. 

HARPUT-URFA-KERKÜK DİVAN BULUŞMALARI

Bir başka adımda ise Harput-Urfa-Kerkük Divan Buluşmaları düzenlenecek. Kardeş şehirler olan Harput, Şanlıurfa ve Kerkük üçgeninde, konser ve divan buluşmaları düzenlenecek. Böylece Elazığ’ın kültürel ve sanatsal birikimleri farklı illere de tanıtılmış olacak.  

Başkan Şerifoğulları, Elazığ'ı Festivaller Şehri Yapacak

ELAZIĞ BELEDİYESİ HİMAYESİNDE ULUSLARARASI HAZAR ŞİİR AKŞAMLARI DÜZENLENECEK

Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları, Uluslararası Hazar Şiir Akşamları’nı Elazığ Belediyesi himayesine alacak. Türk Dünyası ve edebiyat çevrelerinin yakından tanıdığı Elazığ’ın marka değeri Hazar Şiir Akşamları, gönül coğrafyasında yer alan kardeş ülkeler arasında birlik ve beraberlik köprüleri oluşturmaya da devam ediyor. Bu önemli organizasyon Elazığ Belediyesi himayesine alınarak yepyeni bir konsept gerçekleştirilecek ve Uluslararası Hazar Şiir Akşamları, hak ettiği daha güçlü değere kavuşmuş olacak.

ELAZIĞ BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ VE SERGİ SALONU HİZMETE AÇILACAK

Başkan Şahin Şerifoğulları; şehirlerin, kültür- sanat ve medeniyetin birikimini temsil ederek bu birikimle var olduğu bilinci ile Elazığ’ın kültür sanat yaşamını zenginleştirecek yaşam merkezlerini şehre kazandırmayı hedefliyor. Bu kapsamda İzzetpaşa Mahallesi’nde yer alan ve Arpacı Un Fabrikası olarak bilinen eski Kilise binası restore edilerek sergi ve eğitim alanlarıyla hizmete sunulacak. 

 

Başkan Şerifoğulları, Elazığ'ı Festivaller Şehri Yapacak

ELAZIĞ BELEDİYESİ AÇIK HAVA SAHNESİ VE FESTİVAL ALANI ŞEHRE KAZANDIRILACAK

Ayrıca ülke çapında bilinirliği olan Harbiye Açık Hava konseptinde toplam 2 bin 500 kişi kapasitesine sahip Elazığ Belediyesi Açık Hava Sahnesi Ve Festival Alanı da yeni dönemde Elazığ’a kazandırılarak, tiyatrodan konserlere kadar pek çok alanda organizasyona ev sahipliği yapma imkanı doğacak.

ŞEHİR KÜTÜPHANELERİ

Başkan Şerifoğulları’nın Şehir Kütüphaneleri adıyla hayata geçireceği projesinde de Elazığ’ın kültürel yaşamına değer katacak ve 7/24 açık olacak yeni nesil iki adet kütüphane hizmete açılacak. Hayata geçecek iki kütüphaneden biri geçtiğimiz dönem Şerifoğulları’nın projeleri arasında yer alan ve Belediye bünyesine kazandırılan tarihi Öğretmenevi binası olurken diğeri ise 100. Yıl Millet Bahçesi olarak hizmet verecek Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü arazisi içerisinde bulunacak.

Başkan Şerifoğulları, Elazığ'ı Festivaller Şehri Yapacak