Başkan Şerifoğulları: 'Elazığ Belediyesi Olarak Esnaflarımız ve Vatandaşlarımız İçin Sahadayız'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yıkım çalışmaları Elazığ İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan eski Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında incelemelerde bulundu. Başkan Şerifoğulları, Belediye Çarşısı başta olmak üzere çevre binalarda faaliyet gösteren esnafların ve vatandaşların, yıkım çalışmalarından etkilenmemesi için Elazığ Belediyesi tarafından güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde tutulduğunu belirtti.

Başkan Şerifoğulları: 'Elazığ Belediyesi Olarak Esnaflarımız ve Vatandaşlarımız İçin Sahadayız'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ’da, 11 ilin etkilendiği 2023 yılında yaşanan 6 Şubat depremlerinde hasar alan binaların yıkım çalışmaları devam ediyor.  Asrın felaketi olarak adlandırılan bu depremlerde ağır hasar alan eski Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının da yıkım çalışmalarına başlandı.

Başkan Şerifoğulları: 'Elazığ Belediyesi Olarak Esnaflarımız ve Vatandaşlarımız İçin Sahadayız'

YIKIM, ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ TARAFINDAN YAPTIRILIYOR

İhale sürecinin ardından eski Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının yıkımı, Elazığ İl Özel İdaresi tarafından yaptırılıyor. Çalışmalar, ekipler tarafından aralıksız bir şekilde sürdürülüyor.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, ALANDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yıkım çalışmaları ile ilgili alanda incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Başkan Şerifoğulları, yıkımın başlaması ile birlikte düzenli olarak sahada ve çevresinde gerekli denetimlerin alınması hususunda Elazığ Belediyesi ekiplerine talimat verdi.

Başkan Şerifoğulları: 'Elazığ Belediyesi Olarak Esnaflarımız ve Vatandaşlarımız İçin Sahadayız'

ESNAF VE VATANDAŞLARDAN BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR

Öte yandan birim müdürleri ve yetkililerin de eşlik ettiği Başkan Şerifoğulları, Belediye Çarşısı ve çevrede faaliyet gösteren esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Esnafların ilgisi ile karşılanan Başkan Şahin Şerifoğulları, tek tek talepleri dinledi. Esnaf ve vatandaşlar, altyapı yenileme çalışmaları başta olmak üzere Elazığ adına önemli yatırımları hayata geçiren Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları’na teşekkür etti.

Başkan Şerifoğulları, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ile birlikte, Saadet Partisi Önceki Dönem İl Başkanlarından İbrahim Hacıbekiroğlu ile de bir araya geldi.

Başkan Şerifoğulları: 'Elazığ Belediyesi Olarak Esnaflarımız ve Vatandaşlarımız İçin Sahadayız'

“ELAZIĞ BELEDİYESİ OLARAK ESNAFLARIMIZ VE VATANDAŞLARIMIZ İÇİN SAHADAYIZ”

İncelemelerinin ardından değerlendirmelerde bulunan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; “Aziz şehrimiz önce 2020, ardından 6 Şubat depremleriyle sarsıldı. Şehrimizde devletimizin güçlü desteğiyle eski yapı stokumuzun yenilenmesi noktasında çok güçlü adımlar atılırken, ağır hasarlı binaların da yıkım süreci devam ediyor. Bu ağır hasarlı binalardan biri olan eski Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının yıkım süreci, Elazığ İl Özel İdaresi tarafından başlatıldı. Biz de yıkım çalışmalarının sürdüğü alanda incelemelerde bulunarak bölgedeki esnaflarımızla bir araya geldik ve taleplerini dinledik. Belediye Çarşısı başta olmak üzere çevre binalarda faaliyet gösteren esnafların ve vatandaşların, yıkım çalışmalarından etkilenmemesi için güvenlik önlemlerini en üst düzeyde tutuyoruz. Herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması adına iş güvenliğine yönelik bütün tedbirler alan ekiplerimiz, yıkımın başlaması ile birlikte düzenli olarak sahada ve çevresinde gerekli denetimleri de gerçekleştirmektedir. Yıkım alanında sürekli olarak su püskürtmeleri sağlanıyor ve böylece esnaflarımız ve vatandaşlarımızın tozdan etkilenmeleri asgariye düşürülmüş oluyor. Elazığ Belediyesi olarak esnaflarımız ve vatandaşlarımız için sahadayız. Sorumluluğumuzun ve yüksek ideallerimizin farkında olarak hizmet ve eser üretip, aziz şehrimizi her geçen gün daha da yukarılara taşımaya gayret ederken, insanı merkeze alan çözüm odaklı bir belediyecilik anlayışı ortaya koymayı sürdüreceğiz.” dedi.