Başkan Alan, 'Sorunu Bakan Kurum'a İlettik'

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle deprem bölgelerinde inşaatları durduran 2 genelge, Elazığ'da sektör büyük bir sıkıntıya soktu.

Başkan Alan, 'Sorunu Bakan Kurum'a İlettik'

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle deprem bölgelerinde inşaatı durduran 2 genelge yayımlandı. Bu genelgeler Elazığ’da inşaatların durmasına, sürecin uzamasına ve kalifiye elemanların göç etmesine neden oldu.

Sektör temsilcileri, geçtiğimiz gün Hakimiyet Gazetesi’ne verdiği demeçlerde yetkililerin bu konuya çözüm bulması gerektiğini belirterek bu sorunların Elazığ’da uzun yıllar etkisini hissettirecek büyük bir soruna dönüşeceği konusunda uyarıda bulunmuştu.

BAŞKAN ALAN, SORUNU BAKAN MURAT KURUM’A İLETTİ

Yaşanan bu sorunu geçtiğimiz gün Elazığ’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kuruma’a ilettiğini açıklayan Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Bakan Kurum’un sorunun çözümü için gerekli yerlere talimat verdiğini ve konunun takipçisi olacaklarını açıkladı.

Başkan Alan, konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:

"Müteahhitler ile ilgili son zamanlarda yaşanan karot alınması ve yeni yayınlanan genelge sonrası mağduriyetleri Çevre Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum'a ilettik. Sn. Bakanımız, Belediye Başkanımıza, Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüze ve tüm gerekli birimlere talimatları vermiştir. Bu konuda Elazığ müteahhitlerinin mağdur edilmemesi ve bir an önce inşaatlara başlanılması konusunda ivedilikle çözüm bulunması talimatı vermiştir. İnşallah müteahhitlerimizin sıkıntıları kısa sürede çözülecek. Konuyu takip ediyoruz."