Başarı Dolu Bir Yıl

14 Mayıs 2023 seçimlerinin üzerinden bir yıl geçti. Cumhur ittifakının üstünlüğü ile sonuçlanan 14 Mayıs seçimlerinde ilimizden de Ak Parti 3, CHP 1, MHP ise 1 milletvekili çıkarmayı başardı.

Başarı Dolu Bir Yıl
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçen bir yıl içinde ilimize önemli hizmetler geldi ve bunların çoğu Ak Parti milletvekillerinin ve Belediye Başkanı Şerifoğullarının  ortak girişim ve katkılarıyla oldu.

14 Mayıs’ın yıldönümünü unutmayan Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, görüntülü yayınladığı mesajla yapılan hizmetleri sıraladı.

Milletvekili Prof. Keleş mesajında şu görüşleri dile getirdi: “Geçen bir yıl, şehrimizi birçok alanda yeni yatırımlarla buluşturmakla birlikte uzun süreden beri konuşulan problemler konusunda da adım attığımız verimli bir yıl oldu. Geçirmiş olduğumuz bu bir yıl içerisinde Elazığ’ımız için durmadan duraksamadan var gücümüzle çalıştık. Sağlıktan tarıma, ulaşımdan sanayiye, kültürden sosyal politikalara, gençlik ve spordan eğitime her bir vatandaşımıza dokunan projeleri hayata geçirmek için gece gündüz demeden çalıştık. Aziz şehrimiz için büyük çaba sarf ettiğimiz projelerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Ulaşımda, Proje etüt çalışması aşamasında olan Pertek Köprüsü projesini. Tarımda büyük ölçüde mesafe kat ettiğimiz ve bölgemize can suyu olacak nitelikte Uluova ve Kuzova Projeleri. Sanayide ise bölgemizi üretim üssü haline getirecek olan Teknova Organize Sanayi Bölgesi, Elazığ Kovancılar Organize Sanayi Bölgesi ve Çamyatağı Sanayi Alanları projelerini hayata geçirmek için büyük bir çaba sarf ettik. Değerli Hemşehrilerim, Yine Sağlık alanında, 100 yataklı Rızaiye Devlet Hastanesi’nin yeniden hizmete alınması projesi. Arıcak Devlet Hastanesi Ek hizmet Binası yapım projesi.

Keban ilçemizde 25 yataklı Devlet Hastanesi ve 10 Dairelik Lojman yapımı projesi 150 yataklı Palu Kovancılar Devlet Hastanesi projesi ve Proje çizim aşamasında olan, 10 yataklı Ağın Entegre İlçe Hastanesi ile 10 Yataklı Sivrice Entegre İlçe Hastanesi projesi. Yine Fırat Üniversitesi bünyesinde, ilimize ve bölgemize hizmet verecek olan 800 yataklı yeni Üniversite Hastanesi projesi. Birçok bölgede Aile Sağlığı Merkezleri ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları projeleri. Yine çok sayıda uzman ve pratisyen doktor ile sağlık personeli kadrosu ihdas edilerek ilimizde görevlendirilmesi sağlandı. Ve yürüttüğümüz tüm bu projelerin yanı sıra, Elazığ’ımızın sağlık kuruluşlarının ihtiyacı olan tıbbi cihazların temini konusunda da yoğun çaba sarf ettik. Değerli Hemşehrilerim, Aziz şehrimizin daha iyi tanınması ve tanıtılması adına Kültür ve turizm alanında ise Elazığ’ımızın zengin tarihini ve kültürünü yansıtan Arkeoloji ve Etnografya Müzemizin 8’inci Kolordu içerisindeki Mektebi İdadi binasına taşınarak hizmete alınması projesi. Yine şehrimizi tanıtmak için planlanan turistik tren seferleri projeleri ile ilgili çalışmalar yürüttük. Yoğun meclis çalışmalarının yanı sıra, sizlerin dertleriyle dertlenmek ve sorunlarınıza çözüm bulmak için bulduğum her fırsatta memleketime gelmeye, siz değerli hemşehrilerimle yüz yüze buluşmaya büyük önem veriyorum.”

Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş’in de konu başlıklarıyla sıraladığı gibi bir yıl oldukça verimli geçti. Özellikle bizzat kendisinin ısrarla takip edip sonuçlandırdığı sağlık alanındaki proje ve yatırımlarla şehrimiz sağlık üssü olma konumunda önemli bir mesafe katetti.

Şehrin sorunlarına duyarlı, hemşerileriyle her fırsatta bir araya gelip problemlerini dinleyip sonuç odaklı çalışmalar yapmasıyla da öne çıkan Keleş’in bu açıklaması halka hesap verebilme yönünü de öne çıkartıyor.

Milletvekili Keleş’in önümüzdeki süreçte de şehrin birçok hizmetle buluşmasında öncülük edeceği ve bunda başarılı olacağına dair kamuoyunda ciddi bir güven var.

Bir yıllık süre içerisinde gerçekleştirdiği hizmetlerle Elazığlılardan tam not alan Milletvekili Keleş’e bizler de teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.